24 Ekim 2018 09:48

6 iledeki bazı taşınmazlar, RES ve HES için acele kamulaştırılıyor

Kastamonu, Malatya, Balıkesir, Trabzon, İzmir ve Ordu'daki bazı taşınmazlar, RES, regülatör ve HES inşası için acele kamulaştırılacak.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Kastamonu, Malatya, Balıkesir, Trabzon, İzmir ve Ordu'daki bazı taşınmazların rüzgar enerji santrali, regülatör ve hidroelektrik santrali inşası için acele kamulaştırılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Kastamonu'da inşa edilecek Başköy Regülatör ve Hidroelektrik Santrali için Araç ilçesine bağlı Başköy köyündeki bazı taşınmazlar tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılacak.

Malatya'da Sadıklı Regülatörü ve Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla Akçadağ ilçesi Kadıibrahim Mahallesi'ndeki bazı taşınmazların da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırması kararlaştırıldı.

Balıkesir'de, Balıkesir Rüzgar Enerji Santralinin yapımı için Karesi ilçesi Yeniköy ve Altıeylül ilçesi Karakaya mahallelerindeki bazı taşınmazlar ile Trabzon'da tesis edilecek Kılıçlı Regülatörü ve Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla Arsin ilçesine bağlı Başdurak ve Üçpınar mahallelerindeki bazı taşınmazların da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılması gerçekleştirilecek.

İzmir'de, Ovacık Rüzgar Enerji Santralinin yapımı amacıyla Bergama'nın Koyuneli Mahallesi ile Ordu'da tesis edilecek Kardelen Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla Gölköy ilçesinde ve ilçeye bağlı Kuşluhan, Çatak, Çetili ve Akçalı mahallelerindeki bazı taşınmazlar da tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılacak. (Ankara/AA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbul'da Bylock operasyonu: 56 kişi için gözaltı kararı

SONRAKİ HABER

Gebze'de Evrensel ile dayanışma etkinliği düzenlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa