23 Ekim 2018 21:13

Yurt önünde yapılacak 'yurt sorunları' açıklamasına valilik yasağı

Eğitim Sen Bartın Şubesinin 2500 kapasiteli KYK kız öğrenci yurdunun yetersizliğine dair açıklamasının yurt önünde yapılmasına Valilik engel oldu.

Fotoğraf: Evfensel

Paylaş

Eğitim Sen Bartın Şubesi, Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı 2500 kız öğrenci kapasiteli Hacı İbrahim Paşa Kız öğrenci yurdunun eylülde hizmete girdiğini ancak yurdun konaklamaya uygun olmadığını belirtti. Yurttaki eksiklikilere ilişkin yurt önünde yapmak istedikleri açıklamanın valilik kararıyla engellenmesine tepki gösteren Eğitim Sen Bartın Şube Başkanı Sedat Bora, yasaklara boyun eğmeyeceklerini ve öğrencilere sahip çıkacaklarını belirtti. Yurtta kalan öğrencilerin can ve mal güvenliklerinin tehlikede olduğunu dile getiren açıklamalar yaptığını hatırlatan Bora  “Biz de yurt müdürü ile görüştüğümüzde yurdun eksiklikleri olduğunu ve eksiklikleri gidereceklerini dile getirdi” dedi.

VALİLİK’TEN 15 GÜN YASAĞI

Yurtta kalan öğrencilerin sorunlarının çözülmesi konusunda Eğitim Sen olarak yurdun önünde öğrencilerle buluşarak açıklama yapma kararı aldıklarını belirten Bora “Fakat Bartın Valiliği, 15 gün süre ile Bartın’da tüm eğitim kurumları önünde ve yakınında basın açıklaması ve eylem yapılmasını yasaklamıştır” dedi. Yurt önüne yaklaşmaları jandarma tarafından engellenen ve otoyol üzerinde açıklama yapmak zorunda kalan Eğitim Sen üyeleri adına konuşan Bora şunları söyledi: “Krizin faturasını gençlerimize öğrencilerimize ödetemezsiniz. Bizden korkuyorsunuz çünkü yurt altyapı hizmetleri tamamlanmadan teslim alındı. Yurt can ve mal güvenliği açısından sorunlu, su ve elektrikler kesiliyor, güvenli bir çevre ve barınma ortamı yok. Bu yurt ve çevresinde cana ve mala zarar geldiğinde sorumlusu yetkililer olacaktır” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kantinde zam bitmiyor, bize harçlık yetmiyor

SONRAKİ HABER

Irak Cumhurbaşkanı, 600'den fazla göstericinin öldüğünü açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...