23 Ekim 2018 19:32

'Polis, metrodaki güvenlik kulübesinde vatandaşı darbetti' iddiası

İstanbul Şişli Pangaltı Metro Durağı girişinde polisin kimliğini göstermek istemeyen 60 yaşlarında bir vatandaş darbedildiği iddia edildi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

İstanbul Şişli Pangaltı Metro Durağı girişinde polisin kimliğini göstermek istemeyen 60 yaşlarında bir vatandaşı istasyon içindeki kulübede darbettiği iddia edildi.

Görgü tanıklarının anlatımına göre metro girişinde kimliğini göstermek istemeyen vatandaş, polisler tarafından kelepçelenerek karga tulumba merdivenlerden indirildi.

Görgü tanıklarından Avukat Melis Gebeş, polis tarafından merdivenden indirilen vatandaşın güvenlik kulübesine sokulduğunu ardından da kapının içeriden kilitlendiğini anlattı. Avukat Gebeş ve olaya şahit olanların ısrarı sonunda kapıyı açan polis amiri, “Bana ana avrat küfretti ben de içeri aldım ekip bekliyorum.” dedi. Avukat Gebeş ve diğer görgü tanıkları kulübede alıkonulan şahsın darbedildiğini ve ağzının kan içinde olduğunu iddia etti. Olaya tepki gösteren ve yaşananların videosunu çeken vatandaşlar da metro güvenliğinin müdahalesiyle karşılaştı. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Başkahraman

SONRAKİ HABER

Gülistan Doku’ndu, biz döküldük: Kıyıya vuran gerçekler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...