23 Ekim 2018 09:13

Muharrem İnce: İstanbul adaylığı için varım

İnce, 'İstanbul'da CHP'nin yaklaşık 250 bin üyesi var. Üyelerin tamamının katıldığı bir önseçim yapılsın. Buradan çıkarsam adaylığa varım' dedi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

CHP'nin 24 Haziran'daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) adaylığı için "Varım" dedi.

Muharrem İnce, 24 Haziran'ın ardından yaptığı ilk açıklamada, "1977'den bu yana 30 barajını geçmişiz. Bunu ben söylemeyeyim ayıp olur ancak diğer muhalefet partileri de oyunu artırsa seçim ikinci tura kalıyordu. Bana buradan 'Önümüzden yürü' derlerse ben yürümeye hazırım" diyerek  parti içinde muhalif hareketi başlatacağının işaretini vermişti. Yaşanan süreçte parti kongreye gitmemiş ve Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkanlığa devam etmişti.

Hürriyet'ten Ahmet Hakan'a konuşan Muharrem İnce, bu kez yerel seçimlerle ilgili olarak açıklamada bulundu. "İlk kez söylüyorum: İstanbul adaylığı için varım" diyen İnce, devamında "İstanbul'da CHP'nin yaklaşık 250 bin üyesi var. Üyelerin tamamının katıldığı bir önseçim yapılsın. Buradan çıkarsam adaylığa varım" ifadesini kullandı.

İnce, ön seçim talebini şu sözlerle gerekçelendirdi:

"Türkiye demek, İstanbul demektir. 250 bin üye az değildir. Bu üyelerimiz harekete geçerse biz bu seçimi kazanırız. İstanbul'u kazanırsak bu başarıdan bir Türkiye hikâyesi çıkar ve Cumhurbaşkanlığı seçimini alırız."

İnce, geçtiğimiz ağustos ayında Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e verdiği röportajda “Cumhurbaşkanlığı adaylığımda nasıl çalıştıysam yerel seçimde de öyle çalışacağım. Çünkü ben partiliyim” demiş ve "Ben cumhurbaşkanı adayıyım, gündemimde belediye başkanlığı yok" ifadesini kullanmiştı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Batık kredi miktarı 82 milyar TL'ye yükseldi

SONRAKİ HABER

Gazetecilerin basın kartlarının iptaline Twitter'da #gazeteciyim tepkisi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa