22 Ekim 2018 19:02

Artı Gerçek Muhabiri Nalin Öztekin'e tehdit: Parmaklarını kırarız!

Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün bombalı saldırıyla yaşamını yitirmesine dair görülen davayı haberleştiren Nalin Öztekin tehdit edildi.

Artı Gerçek Muhabiri Nalin Öztekin (Fotoğraf TGS'nin Twitter paylaşımından alınmıştır)

Paylaş

Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün bombalı saldırı sonucu yaşamını yitirmesine ilişkin dava dosyasındaki çelişkileri, kaymakamın ağabeyinin olaya ilişkin şüphelerini ve sanık avukatının verdiği bilgileri haberleştiren Artı Gerçek Muhabiri Nalin Öztekin, kendisini telefonla arayan bir kişi tarafından tehdit edildi.

Artı Gerçek’in haberine göre, Mardin'in Derik ilçesi belediyesine kayyım olarak atanan, aynı zamanda ilçe kaymakamı da olan Muhammed Fatih Safitürk, 10 Kasım 2016'da odasına konulan bombanın patlaması sonucu yaşamını yitirmişti. Olaya ilişkin Mardin 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve 9 kişinin 3'er kez ağırlaştırılmış müebbetle yargılandığı 15 sanıklı davaya ilişkin sanıklardan Şerif Mesutoğlu'nun babasının açıklamalarını, sanık avukatlarından Hatip Mercan'ın iddianamedeki çelişkilere ilişkin anlattıklarını ve kaymakamın ağabeyi Ali Haydar Safitürk'ün soruşturma süreci ve iddianameye ilişkin şüphelerini dile getirdiği dilekçeyi haberleştiren Artı Gerçek Muhabiri Nalin Öztekin'i telefonla arayan bir kişi, 'Yazdıklarına dikkat et, parmaklarını kırarız' diyerek tehdit etti.

TGS: 'TEHDİTLER NE GAZETECİLERİ YILDIRIR, NE GERÇEKLERİ SAKLAR'

Türkiye Gazeteciler Sendikası'nın (TGS) olayla ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Derik Kaymakamı'nın öldürülmesine ilişkin dosyadaki çelişkileri haberleştiren Artı Gerçek muhabiri Nalin Öztekin telefonla arayan biri tarafından 'Parmaklarını kırarız' diye tehdit edildi. Tehditleriniz ne gazetecileri yıldırır ne gerçekleri saklar. #GazetecilikSuçDeğildir" denildi.

(MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yunanistan'da liseliler Eğitim Bakanının makamını bastı

SONRAKİ HABER

ABD'ye gitmek için yola çıkan binlerce mülteci Meksika sınırında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...