22 Ekim 2018 09:06
Son Güncellenme Tarihi: 22 Ekim 2018 10:27

Bodrum'da mültecileri taşıyan tekne battı, 2 çocuk yaşamını yitirdi

Bodrum'dan Yunanistan'a gitmeye çalışan mültecileri taşıyan tekne battı. 18 mülteci kurtarılırken hastaneye kaldırılan 2 çocuk yaşamını yitirdi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Muğla'nın Bodrum ilçesinden Yunanistan'ın Kos Adası'na gitmeye çalışan mültecilerin içinde bulunduğu tekne battı. Teknede bulunan 18 mülteci kurtarılırken, hastaneye kaldırılan 2 çocuk yaşamını yitirdi.

Demirören Haber Ajansı'nın haberine göre bugün saat 06.00 sıralarında Bodrum'un Gümbet Mahallesi sahilinden denize açılan mültecilerin içinde bulunduğu fiber tekne, kıyıdan ayrıldıktan yaklaşık 50 metre sonra battı. Suya düşen mültecilerin yardımına, ilk olarak çevredekiler koştu.  İhbar üzerine olay yerine 3 Sahil Güvenlik botu ve 1 Sahil Güvenlik dalış timi gönderildi. Arama kurtarma faaliyeti neticesinde; aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 17 mülteci denizden sağ olarak kurtarıldı, 3 mülteci ise kendi imkânlarıyla sahile çıktı. Boğulma tehlikesi geçiren 2 çocuk, kaldırıldıkları hastanede yaşamını yitirdi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı olaya ilişkin açıklama yapıldı.Açıklamada "İhbarın alınmasını müteakip görevlendirilen 3 Sahil Güvenlik botu ve 1 Sahil Güvenlik dalış timi tarafından icra edilen arama kurtarma faaliyeti neticesinde; 17 düzensiz göçmen denizden sağ olarak kurtarılmış ve 3 düzensiz göçmenin ise kendi imkânları ile sahile çıktığı tespit edilmiştir. Kazazede toplam 20 düzensiz göçmenden hayati tehlikesi olan 2 düzensiz göçmenin kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybettiği öğrenilmiştir. Denizde kayıp düzensiz göçmen olabileceği ihtimali kapsamında arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir" denildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Adnan Oktar örgütü' soruşturmasında 33 kişi hakkında gözaltı kararı

SONRAKİ HABER

Trump "Ortadoğu Barış Planı"nı açıklıyor, plandan İsrail işgaline tam destek çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa