21 Ekim 2018 16:27

Eğitim Sen: Krizin bedelini sebep olanlar ödesin

Eğitim Sen Edremit Temsilciliği 'Krizin bedelini sebep olanlar ödesin' başlığıyla imza kampanyası başlattı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Eğitim Sen Edremit Temsilciliği, “Krizin sorumlusu emekçiler değil, sebep olanlar ödesin” sloganıyla 15 Ekim’den itibaren bir imza kampanya başlattı. İşyerlerinde başlayan imza kampanyasında “Zamlar geri alınsın, kayıplarımız karşılansın, asgari ücretten vergi alınmasın, işten atmalar yasaklansın, çocuklarımızın geleceğini çaldırmayacağız; eğitimden ve sağlıktan tasarruf yapılamaz, zorunlu BES’e hayır, bütün kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verilsin, artan oranlı vergi dilimine son verilsin” talepleri öne çıktı.

23 Ekim’e kadar işyerlerinde devam edecek olan imza kampanyası, 24 Ekim’de Edremit Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak basın açıklamasıyla sona erecek. Toplanan imzalar TBMM’ye gönderilecek.

Eğitim Sen Edremit Temsilcisi Ali Tükengün, “Bu kararını üye toplantımızda aldık. Bir yandan mesleki sorunlarımız, diğer yandan gün geçtikçe artan zamlar. Bu duruma kayıtsız kalamazdık. Genel merkezimizden gelen afiş ve broşürleri işyerlerimize götürdüğümüzde de emekçilerin ne kadar rahatsız olduğunu görüp, sessiz kalmamak gerektiğine karar vererek kendi çalışmamızı başlatmaya karar verdik. İşyerlerine imza kampanyamızı götürdüğümüzde çok açıklama yapmamıza gerek kalmadı. Emekçiler pazar fiyatlarından, elektriğe, doğal gaza ve Edremit özelinde jeotermale yapılan zamlardan öylesine dertlilerdi ki ‘Bunlara yapılan zam niye maaşlara da yapılmıyor’ diyerek imza kampanyasına katıldılar. Biz de sendika farkı gözetmeden ortak hareket ederek birlikte karşı çıkarsak kazanım elde edebileceğimizi söylüyoruz. 24 Ekim’de Edremit Cumhuriyet Meydanı’nda yapacağımız basın açıklamasına bütün üyelerimizi ve Edremit halkını davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. (Balıkesir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Formasyon öğrencilerinin staj koşullarının değişmesine tepki

SONRAKİ HABER

İsrail Başbakanı Netanyahu'ya rüşvet ve yolsuzluk davası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa