21 Ekim 2018 10:29

Binali Yıldırım’dan sosyal devlet için garip ölçü

Yaşlı birinin kendisine 'Hanımlara para veriyorsunuz, evlenemiyoruz' dediğini aktaran Yıldırım: Sosyal devletin ölçüsünü yerinde tutmakta fayda var.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, yeniden evlenmek isteyen ‘yaşlı amca’ların taleplerinin yerine getirilmesi için kadınlara yapılan yardımları hatırlatarak “sosyal devletin ölçüşünün, ayarının tutturulması” gerektiğini savundu.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde düzenlenen, ‘2023 Vizyonunda Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin Rolü’ çalıştayında konuşan Yıldırım, Türkiye’nin sosyal devlet olma alanında son 15 yılda büyük mesafe kat ettiğini belirterek, “Türkiye'nin toplam sosyal destekleri 2002’de 3 milyar 100 milyondu, şu an yıllık 52 milyar lira sosyal destek yapılıyor” dedi. Daha sonra ise bir anısını anlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

“Ancak önceki ziyaretlerden birinde yaşlı bir amca geldi, hanımı vefat etmiş evlenecek, bir türlü evlenemiyor, beni evlendir dedi. Hanımlara para veriyorsunuz kimse yüzümüze bakmıyor, evlenemiyoruz dedi. Dolayısıyla sosyal devletin de ölçüsünü, ayarını yerinde tutmakta fayda var.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bozdağ'dan Bahçeli'ye: Kimseden korkum yok

SONRAKİ HABER

“Savaş bütçesi büyüdü, halka düşen pay küçüldü”

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa