17 Ekim 2018 14:27

Hatun Tuğluk’un cenazesine saldıranların duruşması yarın

HDP'li Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine saldıranlar yarın hakim karşısına çıkacak.

Fotoğraflar: MA

Paylaş

HDP eski Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine saldıranların yargılandığı dava yarın görülecek. Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek duruşmada saldırıya uğrayan tanıklar dinlenecek.

TRT ÇÖZÜMLEME YAPMADI

2 Mart 2018 tarihinde görülen duruşmada olay günü çekilen görüntülere dair mahkeme ara kararında TRT'den videoları çözümleme talebinde bulunmuştu. TRT tarafından mahkemeye verilen cevapta, "yeterli elaman sayısı olmadığı" gerekçesiyle teknik bilirkişi faaliyetinin yapamayacağını bildirilmişti. Videoların çözümlemesinin yapıldığı ancak karşılaştırmanın ise hala yapılmadığı öğrenildi. Yarın görülecek duruşmada cenazeye katılan ve saldırıya tanıklık edenlerin mahkemede dinlenmesi bekleniyor.

İddianame de, tutuklu sanıklar Murat Alp, Cemil Özdemir ve Barış Şimşek ile birlikte tutuksuz yargılananların mezarlık içinde HDP milletvekilleri ve yoğun güvenlik önlemleri nedeniyle "terörist" cenazesi gömülüyor hissine kapıldıkları savunmuştu. Sanıklar hakkında iddianamede, "toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme, yönetme ve bunların hareketlerine katılma", "inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" ve "hakaret" suçlarından 10 yıl hapis isteniyor. (Ankara/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbul'da maç nedeniyle bazı yollar kapanacak

SONRAKİ HABER

‘Cezaevinde müdürüne göre uygulama değişiyor’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...