17 Ekim 2018 09:44

Sette iş cinayetine şirketten savunma: Tatil günü geldi çalıştı

Arka Sıradakiler dizisinin setinde çalışırken hayatını kaybeden Selin Erdem’in ölümüne ilişkin davada şirket tatil günü gelip çalıştı savunması yaptı.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Arka Sıradakiler dizisinin setinde çalışırken hayatını kaybeden sanat asistanı Selin Erdem’in ölümüne ilişkin davada şirket tatil günü gelip çalıştı savunması yaptı. 

Selin Erdem 1 Mayıs 2012'de mola vermek için çıktığı alanda, sete yemek getirmek için gelen aracın altında kalarak hayatını kaybetmişti. İstanbul 4. İş Mahkemesi'nde BES Prodüksiyon, sürücü İdris Fırat ve yemek şirketi kusurlu bulundu. Yargılama sonunda toplam 60 TL manevi tazminata hükmedildi.

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre itiraz üzerine dava Yargıtay 21. Hukuk Dairesi'ne taşındı. BES Prodüksiyon adına yapılan savunmada Selin Erdem'in iş kazasında ölmediği, şirketin kusurlu olmadığı iddia edildi. Erdem'in kazanın meydana geldiği gün sette görevli olmadığı savunularak, "O gün çalışması talep edilmemiştir" denildi. Savunmada "Kazanın olduğu yer de iş yeri değildir. Yandaki binanın önüdür. Erdem'e mola yeri olarak bu alanın gösterilmesi söz konusu olmamıştır. Dizi çekimi kapalı alanda gerçekleştirilmektedir." denildi.

Erdem ailesinin avukatı Berrin Demir ise "Günde 4-5 saat uyku ile çalışmak zorunda bırakılan Erdem'in 1 Mayıs'ta erken saatlerde işyerine sohbete geldiğini iddia etmek gayriciddi bir iddiadır" diyerek Erdem'in ölümünün SGK raporunda iş kazası olarak nitelendirildiğini ifade etti. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Maraş'ta yolcu otobüsü devrildi: 7 kişi yaşamını yitirdi, 24 yaralı

SONRAKİ HABER

Bağdat'ta ABD karşıtı protesto

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa