15 Ekim 2018 17:18

KESK Genel Merkezindeki ‘oturma eylemi’ sona erdirildi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Genel Merkezi’nde bir yıldır süren ‘oturma eylemi’ sonlandırıldı.

KESK logosu

Paylaş

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Merkezi toplantı odasında bir yıldır yapılan ‘oturma eylemi’ sonlandırıldı.

KESK tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle: 

“Bilindiği gibi 24 Kasım 2017 tarihinden bu yana konfederasyonumuz bünyesinde faaliyet yürüten bir anlayış genel merkez binamızın toplantı odasında oturma eylemi yapıyordu. KESK Genel Meclisi’nin 16-17-18 Şubat tarihinde yapılan 2. Olağan toplantısında belirlediği tutum ve bağlı iş kolu meclislerimizin kararlarında da ifade edildiği üzere süreç kabul edilemez olup, gerekli tutum alınmıştır. Bugüne kadar söz konusu anlayış ile birçok görüşme gerçekleştirilmiş olmasına rağmen konfederasyonumuza ve bağlı iş kollarımızın şubelerine ve yöneticilerine yönelik karalama kampanyaları ve iftiralar devam etmiş, konfederasyon çalışanlarımıza yönelik sataşmalar, sözlü taciz, mobbing bu süre boyunca hiç kesilmemiş, son zamanlarda giderek artmıştır. KESK emekçilerinin ve yöneticilerinin çalışma koşullarını neredeyse imkânsız hale getiren bu 'oturma eylemi'ne karşı tutum almak zorunlu hale gelmiştir. Eylemi gerçekleştiren kişilerin konfederasyon genel merkezinde olmadığı esnada, 15 Ekim 2018 Pazartesi günü, toplantı salonuna getirilen eşyaları itinayla toplanıp paketlenerek almaları için bırakılmıştır.

KESK, hiçbir kişi veya anlayışın dayatmalarına taviz vermemiştir; bundan sonra da hiçbir anlayışın KESK Genel Merkezi’ni ve bağlı iş kollarımızın genel merkezleri ve şubelerini kendi faaliyetleri için bu tür yöntemlerle kullanmasını kabul etmeyecektir.

KESK Merkez Yürütme Kurulu’nun, konfederasyonumuz tüzüğünde açık biçimde tariflenmiş olan demokratik karar alma süreçlerinin işletilmesiyle alınan kararları uygulamaya kararlıkla devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmamalıdır."

KESK MYK’si sosyal medyadan da şu açıklamayı yayınladı:  

“KESK kendi içerisinde yaşanan sorunları her zaman kendi içinde çözmek taraftarıdır ve oturma eyleminin diyalog yoluyla çözülmesiyle ilgili bir senedir önemli bir çaba sarf etmiştir. Oturma eylemine ilişkin tututmumuz demokratik kamuoyuyla paylaşılmıştır. Yalan haberlere itibar edilmemelidir.” (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Kayyımlar mağduriyet yaşattı, memnuniyetsizlik söz konusu'

SONRAKİ HABER

Merkel'in kitle örgütlerinin temsilcileriyle yaptığı görüşmede Evrensel gündeme geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa