15 Ekim 2018 17:03

Barış Vakfı zor zamanlarda barışı konuşacak

Barış Vakfı, 25 Ekim’de düzenleyeceği panelle, 'Barış içinde yaşam', Barış ve Sağlık Hakkı', 'Hukuk ve Barış Hakkı' konularını tartışacak.

Barış Vakfı logosu

Paylaş

Barış Vakfı, 25 Ekim’de “Zor zamanlarda barış açısını savunmak” başlıklı panel düzenleyecek. İstanbul Tabip Odası’nda gerçekleştirilecek toplantıda, Ayşe Erzan, “Barış İçinde Yaşam”, Prof. Selçuk Erez “Barış ve Sağlık Hakkı” başlığını Levent Korkut ise “Hukuk ve Barış Hakkı” başlıklarını tartışmaya açacak.

Yapılacak toplantıya çağrı yapan Barış Vakfı Genel Başkanı Hakan Tahmaz, 2 yıldır Türkiye’de barış talep etmenin suç kapsamına alındığını belirterek, bir çok insanın bundan dolayı yargılandıklarını, toplumun da barıştan uzaklaştığını söyledi. Barış mücadelesini ve talebini yükseltmek, siyasi, hukuksal, evrensel bir hak olduğunu hatırlatmak için bu toplantıyı düzenlediklerini söyleyen Tahmaz, “Barış talebini en zor koşullarda yükseltmek anlamlı olur” dedi. Tahmaz, “İnsan yaşamı en kutsaldır. İnsan hayatını güvence altına alan durumlardan biri de barıştır o yüzden bu evrensel hakka herkesin sahip çıkmasını istiyoruz” diyerek toplantıya katılım çağrısı yaptı. (İstanbulMA)

ÖNCEKİ HABER

Kara yolu işçileri 4 aylık ücret alacaklarının ödenmesini istiyor

SONRAKİ HABER

Çin'de heyelan: 11 ölü, 34 kayıp

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa