15 Ekim 2018 16:49

İsrail askerleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi öldürdü

İsrail askerleri işgal altındaki Batı Şeria'da ‘bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu’ iddiasıyla bir Filistinliyi öldürdü.

Fotoğraf: AA

Paylaş

İsrail devlet radyosunun haberine göre, Nablus yakınlarında bulunan Ariel Yahudi yerleşim birimi çevresinde İsrail askerine bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu iddia edilen bir Filistinli açılan ateş sonucu öldürüldü. Askerlerden ölen ya da yaralananın olmadığı belirtilirken olaya ilişkin daha fazla bilgi verilmedi.

Öte yandan İsrail'in Maariv gazetesi İsrail askerlerinin Batı Şeria'nın kuzeyindeki Nablus kenti yakınlarında bıçaklı saldırı girişiminde bulunan bir Filistinliyi öldürdüğünü duyururken, İsrail Kızıl Davud Yıldızı'ndan yapılan açıklamada da kimliğine ilişkin herhangi bir ayrıntıya yer verilmeyen bir Filistinlinin öldüğü belirtildi.

Filistin makamlarından ise henüz olayla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. İsrail güçleri, ‘bıçaklı saldırı girişimi’ veya ‘araçla ezme girişimi’ iddiasıyla Filistinlilere yönelik ihlallerini sürdürürken, insan hakları örgütleri İsrail'i Filistinlilere karşı yargısız infaz yapmakla suçluyor. (Kudüs/AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Fotoğraflarla Karadeniz'de sonbahar şöleni

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de Türk Metal işçilerinden iş durdurma eylemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa