Afgan polisler NATO askerlerini öldürdü

Afgan polisler NATO askerlerini öldürdü

AFGANİSTAN’da NATO birliklerine karşı düzenlenen saldırıda 4 asker hayatını kaybetti. Saldırının Afgan polislerce düzenlendiği kaydedildi.3 gün önce, İngiltere Prensi Harry’nin de görev yaptığı birliğe karşı benzer bir saldırı düzenlenmiş, 2 NATO askeri bu saldırıda hayatını kaybederken, Prens Harry yara almadan kurtulmuştu.

AFGANİSTAN’da NATO birliklerine karşı düzenlenen saldırıda 4 asker hayatını kaybetti. Saldırının Afgan polislerce düzenlendiği kaydedildi.
3 gün önce, İngiltere Prensi Harry’nin de görev yaptığı birliğe karşı benzer bir saldırı düzenlenmiş, 2 NATO askeri bu saldırıda hayatını kaybederken, Prens Harry yara almadan kurtulmuştu.
Son zamanlarda batılı ülke askerlerinin verdiği kayıplarda, giderek daha fazla, “dost” Afgan kuvvetlerinin veya Afgan sivil personelin aktif rol oynadığı gözleniyor.
Yıl başından beri bu türden 37 saldırı gerçekleştiği, müttefik kuvvetlerin bu saldırılarda en az 51 kayıp verdiği NATO yetkililerince ifade edildi. Bu sayı toplam NATO kayıplarının yarısına tekabül ediyor.
(DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net