16 Ekim 2018 16:06

Sosyal medyada Yusuf Namoğlu'ya tepki sürüyor: #İstifaEtNamoğlu

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nun istifasını isteyen taraftarların Twitter üzerinden başlattığı kampanya #İstifaEtNamoğlu etiketiyle sürüyor.

Görsel obuldanl adlı Twitter kullanıcısının paylaşımından alınmıştır

Paylaş

Türkiye Spor Toto Süper Lig'deki hakem atamalarının ve hakemlerin maç yönetimlerinin adil olmadığını düşünen ve günlerdir sosyal medya üzerinden #SürenDolduNamoğlu, #DefolGitNamoğlu ve #YusufNamoğluIstifa, #NamoğluVARsaİyiNiyetYok diyerek tepkilerini dile getiren taraftarlar, #İstifaEtNamoğlu etiketiyle sosyal medyada gündem olmayı sürdürüyor. Sosyal medya kampanyasının 8'inci günüde de #İstifaEtNamoğlu etiketi, kısa sürede Twitter'ın Türkiye TT listesinde birinci sıraya yerleşti.

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu'ya yönelik Beşiktaş taraftarlarının Twitter üzerinden başlattığı ve daha sonra diğer takım taraftarlarının da katıldığı sosyal medya kampanyası dahilinde tweet atan kullanıcılar Yusuf Namoğlu'nun istifasını istiyor.

Yusuf Namoğlu'ya yönelik tepki içeren paylaşımlar son 8 gün içerisinde Twitter'ın Türkiye gündeminde pek çok kez birinci sıraya yükselirken spor gazetelerinin ve televizyon kanallarının olayı haberleştirmemesi taraftarların tepkisini topluyor.

"AnkaralıAtiba" adlı Twitter kullanıcısının yaptığı tweet dizisi ile başlayan tepkiler hızla büyüyerek devam etti. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın VAR ile ilgili basın toplantısı düzenlediği 9 Ekim Salı günü ise Twitter'da #DefolGitNamoğlu etiketi uzun süre TT listesinde kaldı. MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'ya yönelen tepkiler, Namoğlu'nun Galatasaray'ın lehine olacak şekilde kararlar verilmesine dair çalıştığı ve hakem atamalarının bu şekilde düzenlenmesini sağladığı iddiasına dayanıyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

EMEP'ten hekimlerin 'beyaz nöbet'ine ziyaret

SONRAKİ HABER

Derneklere, üyelerini mülki amirlere bildirme zorunluluğu geliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa