11 Ekim 2018 10:09

Kulis: CHP İstanbul için Coca-Cola eski CEO’su Muhtar Kent'i düşünüyor

Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı olarak Coca-Cola’nın eski CEO’su Muhtar Kent’i düşündüğü iddia edildi. 

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Yerel seçimler için İstanbul’da Kılıçdaroğlu’nun yeni başkan adayı olarak Coca-Cola’nın eski CEO’su Muhtar Kent’i düşündüğü iddia edildi. 

BirGün’den Yaşar Aydın’ın kulis bilgilerine dayandırdığı haberine göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlere “İstanbul’u yeniden dünya kenti yapacağız” propagandası ile girmeyi önüne koyduğu ve bu anlayışa uygun isim arayışında olduğu iddia edildi. Haberde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile bir ekibin Kent’le temasa geçtiği belirtildi. 

Geçen hafta kulislere, eski TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’e CHP tarafından adaylık teklifi yapıldığı ve Boyner’in bu teklifi kabul etmediği bilgisi yansımıştı. 

PARTİ İÇİNDEN SON ADAY GÜNEŞ

CHP’de İstanbul için Akif Hamzaçebi, Aykut Erdoğdu, Gürsel Tekin ve Mahmut Tanal aday olmak istediklerini daha önce açıklamışlardı. Özellikle Hamzaçebi ve Tekin uzun süredir de sahada. CHP’de parti içinden adı geçen son aday isim ise Hurşit Güneş. Genel merkez koridorlarında bazı eski İstanbul milletvekilleri ve il yöneticilerinin Güneş’e teklif getirdikleri ve genel başkan nezdinde destek çalışmalarına başladıkları konuşuluyor. Güneş’in ise adaylık açıklaması için biraz daha beklemek istediği iddia ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP’de İstanbul’un 3 ilçesinde önseçim talebi

SONRAKİ HABER

Kayseri Cezaevinde tutuklulara ve ailelerine çıplak arama dayatması iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa