10 Ekim 2018 15:12

Otobüste tacize 8 yıl ceza istemi

Ataşehir’de özel halk otobüsünde bir kişiyi yaralayıp bir kadına da cinsel tacizde bulundukları iddia edilen iki şüpheli hakkında dava açıldı.

Fotoğraf: İsa Almaçayır/DHA

Paylaş

Ataşehir’de özel halk otobüsünde bir kişiyi yaralayıp bir kadına da cinsel tacizde bulundukları iddia edilen 18 yaşından küçük biri tutuklu iki şüpheli hakkında dava açıldı. Tutuklu F.K. için 8 yıl 2 ay 20 güne, tutuksuz F.M. hakkında da 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

BAŞKA BİR YOLCUYU DA TACİZ ETMİŞ

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, F.K’nin önce başka bir kadını ardından da mağdur K.K’yi taciz ettiği anlatıldı. Buna tepki gösteren müşteki K.K’nin tutuklu şüpheli F.K. ile tartıştığı anlatılan iddianamede, tartışma sırasında F.K’nin müşteki K.K’ye vurmaya başladığı, yolcuların tepki gösterdiği, durakta indirilen F.K’nin pantolon cebinden bıçağı çıkararak tekrar otobüse bindiği belirtildi. Otobüse binen F.K’nin K.K'ye bıçakla saldırmaya çalıştığı, araya giren F.Y’yi elinden bıçakladığı, bu sırada 18 yaşından küçük diğer şüpheli F.M’nin tornavida ile müşteki K.K’yi itekleyerek yere düşürdüğü ve sonra da olay yerinden kaçtıkları anlatıldı.

İddianamede şüpheli F.K. için “Basit yaralama”, “Cinsel taciz”, “Hakaret”, “Silahla tehdit” suçlarından 2 yıl 4 ay 5 günden 8 yıl 2 ay 20 güne, F.M. için de “Basit yaralama” ve “Silahla tehdit” suçlarından 2 yıldan 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kocaeli Barosundan avukatlara yönelik saldırılara tepki

SONRAKİ HABER

Lübnan’da üç eski bakan hakkında yolsuzluk suçlaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa