10 Ekim 2018 13:33

Ankara Valiliğinin LGBTİ yasaklarına CHP’den tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Ankara Valiliğinin LGBTİ etkinliklerine yönelik yasağına tepki gösterdi.

Fotoğraf: Cem GÜL

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Ankara Valiliğinin LGBTİ etkinliklerine yönelik yasağını kınadıklarını belirterek, “Ankara Valiliği; Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transseksüel ve İnterseksler hakkında tüm sosyal etkinlikleri ‘toplumsal hassasiyetler’ gibi muğlak nedenlerle hukuka aykırı olarak yasaklamıştır. Her geçen gün toplumdan dışlanan; eğitim, çalışma, sağlık hatta yaşama hakkından bile mahrum bırakılan LGBTİ’ler, sahte hassasiyetlerle gündeme getirilemeyecek kadar ciddi sorunlarla karşı karşıyadır” dedi.

LGBTİ’lerin her geçen gün medya ve siyasetçiler tarafından nefret söylemine maruz kaldıklarına dikkat çeken Gökçen, “Homofobik ve transfobik zihniyet, önce söylemde ayrımcılığa, sonra Ankara Valiliği’nde olduğu gibi hukuksuz yasaklara, en sonunda da nefret cinayetlerine neden oluyor” ifadelerini kullandı.

Gökçen, “Ankara Valiliğinin yasağı nefret suçlarına zemin hazırlıyor. Etkinliklerini yasaklasanız da; kabul etseniz de, etmeseniz de, LGBTİ’ler vardır.” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Barış Akademisyenleri: Kaybettiklerimizle ortak talebimiz barış

SONRAKİ HABER

Adana'da eylem hazırlığında olduğu iddia edilen 4 IŞİD'li yakalandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa