10 Ekim 2018 09:06
Son Düzenlenme Tarihi: 10 Ekim 2018 09:09

İBB'de su zammı tartışması: Zam başka, güncelleme başka

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Sözcüsü Ömer Şahan: Fiyatların TEFE- TÜFE oranında güncellenmesi başka, fiyatlarının artırılması başka.

İBB'de su zammı tartışması: Zam başka, güncelleme başka

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

CHP’li Meclis üyelerinin suya zam yapıldığına ilişkin gündeme getirdiği bir soru önergesi üzerine konuşan AKP Grup Sözcüsü Ömer Şahan “Zam demek bir artıştır. Fiyatların TEFE- TÜFE oranında güncellenmesi başka bir şey, fiyatlarının artırılması başka bir şeydir” dedi.

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre; İBB Meclisi’nin ekim ayı oturumlarının ilkinde CHP’li meclis üyesi Mehmet Berke Merter, İstanbul ’da artan su fiyatları ile ilgili soru önergesi verdi.

Bunun üzerine dünkü oturumda söz alan Şahan, “ İstanbul ’daki su fiyatlarının çok uygun olduğu ve herhangi bir zam yapılmadığı görülecektir” diye konuştu. Bunun üzerine söz alan CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı ise suya yapılan zam meselesinin Şahan’ın dile getirdiği gibi olmadığını belirterek her ay düzenli olarak enflasyon oranındaki zammın faturalara yansıtıldığını söyledi. Tekrar söz alan Ömer Şahan, “ Zam demek bir artıştır. Fiyatların TEFE- TÜFE oranında güncellenmesi başka bir şey, fiyatlarının artırılması başka bir şeydir. 2015 ile 2018 Ağustos dönemi arasında TÜFE’deki enflasyon oranı yüzde 39.3. Bizim İSKİ fiyat güncellememiz yüzde 22.5” dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Trump, Kaşıkçı konusunu Suudilerle konuşacak

SONRAKİ HABER

Anadolu Efes, Buducnost'ı 106-68 yendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa