09 Ekim 2018 12:36

Akşener: McKinsey ile bütün ilişkinizi kestiniz mi?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında AKP'yi ve MHP'yi hedef aldı.

Fotoğraf: Metin Aktas/ AA

Paylaş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında McKinsey tartışmalarına yönelik, "McKinsey ile bütün ilişkinizi kestiniz mi? Yoksa atı alan Üsküdar'ı geçti de, siz milletin tepkisini mi yumuşatıyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Geçtiğimiz hafta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile aralarında yaşananlara ve geçen hafta evinin önündeki olaylara değinen Akşener, "Yaşadığımız onca şeye rağmen artık daha beteri olmaz diyorduk ama Sayın Bahçeli yine yaptı yapacağını, Türk siyasetine kara bir leke çaldı. Ne Türkiye ne de Türk milliyetçiliği için bir gelecek vadetmediğini, açıkça ortaya koydu. Boş yere dememişler, 'Kendi ayıbını örtmek isteyen, başkalarının yüzüne kara çalar.' diye. Sayın Bahçeli, sen cumhuriyetin kurucu iradesinin, Türk milliyetçiliğinin bayrağını düşürdün. Sen onu, saray kapısına serecektin ki biz razı olmadık. Milliyetçilik, bin 100 odalı saray bahçelerinde kök salmaz Sayın Bahçeli." dedi.

Akşenir'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

'MCKINSEY İLE BÜTÜN İLİŞKİNİZİ KESTİNİZ Mİ?'

■ (McKinsey tartışmaları): "McKinsey ile bütün ilişkinizi kestiniz mi? Yoksa atı alan Üsküdar'ı geçti de, siz milletin tepkisini mi yumuşatıyorsunuz? Sayın Erdoğan'ın önüne anketler gelmiş olacak ki, damat falan dinlemedi, 'Olmaz' dedi. Yarın, ekonomi daha büyük bir darboğaza girdiğinde, inşallah 'Damat da beni kandırmış' demez."

'SAYIN ERDOĞAN, SENİ, BELEDİYE ZABITASINA MI ŞİKAYET EDELİM?'

■ (Erdoğan'ın 'kriz yok' açıklaması): "Pazar günü partisinin kampında, aynı konuşmanın içinde, hem 'kriz yok' dedi, hem de 'işadamlarımız bu krizi fırsata çevirebilir' dedi. 'Benim bu işle alakam yok. Zam yapanı zabıtaya şikayet edin' diyerek, işin faturasını üreticiye, perakendeciye, tüccara kesmeye çalışıyor. Sayın Erdoğan, ülkeyi yöneten sensin. Ekonomiyi bu hale getiren sensin. Zamların sebebi sensin."

■ "Tüketici enflasyonu yüzde 24 buçuğu, üretici enflasyonu yüzde 46'yı buldu. Sayın Erdoğan, şimdi ne yapalım? Seni, belediye zabıtasına mı şikayet edelim? Domatesin kilosu 15 lira olmuş, hala ‘kriz yok’ diyorsun. Bir çay-simit hesabı yap da, gör bak, kriz var mı, yok mu?" 

■ "Varlık fonu başkanlığını bırak. Damadını, hazinenin, maliyenin başından al. Yandaşlarınla yaptığın köprü, hastane, havaalanı, otoyol sözleşmelerini masaya yatır ve Türk Lirası'na çevir. Liderleri topla istişare et. Sen ekonomist değilsin, bir bilene danış." 

'İŞİ GETİRİP FETÖ'NÜN KODAMANLARININ SALIVERİLMESİNE Mİ BAĞLAYACAKLAR?'

■ (MHP'nin af teklifi): "İşi getirip Anayasa Mahkemesi eliyle FETÖ'nün kodamanlarının salıverilmesine mi bağlayacaklar? Ya da açılım sürecinde rol almış bir takım isimleri güvence altına mı alacaklar? Maksat gerçekten, FETÖ'cü hakimlerin oluşturduğu mağduriyetleri gidermekse, yeniden yargılama yolunu açın. 'Kader mahkumu' diyerek, işin kolayına kaçmayın. Milletin, adalet duygusunu ve devlete güvenini zedelemeyin"

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

GMİS: Krizin bedelini bize ödetemezsiniz

SONRAKİ HABER

ODTÜ'lüler krizi konuştu: İktisadi kriz ve iktisadın krizi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa