15 Eylül 2012 11:27

Bu eğitim değil diktatörlüktür

ÖVDER, velilerle birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde bir haftayı geride bırakan 4+4+4 uygulaması ile ilgili olarak serbest kürsü oluşturdu. İlk konuşmayı yapan ÖVDER İzmir Şube Başkanı Orhan Yüce, bir haftadır okulları gezdiklerini anlatarak, okullardaki bütün alanların, kütüphanelerin, bilgisayar odaların

Bu eğitim değil diktatörlüktür
Paylaş

HİÇ OKUL YOKTU İMAM HATİP AÇILDI

Yüce’nin ardından veliler yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi. Buca Hüseyin Avni Ateşoğlu Okulunda veli olan Elif Sakallı, çocuklarının her gün okulda, evde ağladığını belirtti. Sakallı, “Bu bir eğitim değil diktatörlüktür. Kimse benim çocuğum adına karar veremez” dedi. Kent 2’de yaşayan Veli Zeynep Tugay da 40 bin kişilik semtte sadece bir tane ilköğretim okulu olduğunu ifade ederek, “Lise yapılacak diye sevindik, Anadolu lisesi olacak dediler fakat sonra imam hatip lisesi oldu. Hiçbir okul yokken imam hatip lisesi açılması çocuklarımızı ve bizleri mağdur etmektedir” dedi.

Hülya Kocabozdağ da, “60 ve 80 aylık çocukların olduğu bir sınıfta öğretmen kime göre eğitim versin? Her bölmesi sınıf yapılan bir bina eğitim kurumu olabilir mi? 130 ülkede ilkokul için 72 ay sınırlaması varken, 60 ay sınırını Bakanlık hangi ülkeden almış olabilir?” diye sordu. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

CHP’li Oran sığınmacı kadınları Meclise taşıdı

SONRAKİ HABER

Bu ayıp devletin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...