08 Ekim 2018 17:41

Avukat Hüseyin Fener, ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı

Avukat Hüseyin Fener, Kocaeli'deki ofisinde S.A. isimli saldırganın bıçaklı saldırısına uğradı.

Av. Hüseyin Fener (Fotoğraf: DHA)

Paylaş

AVUKATA OFİSİNDE BIÇAKLI SALDIRI!

Kocaeli’de Avukat Hüseyin Fener, ofisinde S.A’nın bıçaklı saldırısına uğradı. Kaçmaya çalışan Fener, tabancasıyla ateş ederek kendisini takip eden saldırgandan kurtuldu.

Saldırı, Kocaeli Barosu’nun bulunduğu iş merkezinde meydana geldi. Avukat Hüseyin Fener, bürosuna gelen S.A’nın bıçaklı saldırısına uğradı. S.A. bıçağı Fener’in kolu ile karın bölgesine sapladı. Avukat Fener, bürosundan ayrılıp binanın dışına çıkarak kaçarken saldırganın kendisini takip ettiğini gördü. Bunun üzerine Fener, belinden tabancasını çıkararak art arda ateş etti. Kurşunlardan bazıları park halindeki kamyonetin camına isabet etti. Panikleyen S.A. ise bölgeden kaçtı. Silah seslerini duyanların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bıçakla yaralanan Hüseyin Fener ise sağlık görevlilerince ilk müdahalesinin ardından ambulansla Seka Devlet Hastanesine kaldırılarak tedaviye alındı. Polis, S.A’nın yakalanması için çalışma yürütüyor. (Kocaeli/DHA)

‘SAVUNMAYA BASKILARA SON’

Antalya Barosu, avukatlara dönük baskıları Antalya Adliye binası önünde yaptığı bir basın açıklamasıyla kınadı. Burada konuşan Antalya Barosu Başkanı Bolat Balkan “Daha bir ay kadar önce, yaklaşık bir yıl tutuklu kaldıktan sonra mahkeme önüne çıkabilen bazı meslektaşlarımız tahliye edildikten hemen sonra aynı mahkemece, hukukta ve mevzuatta olmayan bir kavramla yeniden tutuklanmışlardır. Geçtiğimiz hafta bir meslektaşımız, yaşanan usul tartışmalarının ardından jandarma tarafından duruşma salonundan çıkartılmış, ertesi gün duruşmaya giderken gözaltına alınmış, tutuklanmış ve bir gün sonra serbest bırakılmıştır” dedi Savunma faaliyeti üzerindeki baskılara son verilmesini isteyen Balkan, “Eğer savunma yoksa yargı da yoktur, yargılamadan avukatın çıkartılması hukukun çıkarılmasıdır” ifadelerini kullandı. (Antalya/EVRENSEL)

Yücel Sayman: Avukatın dokunulmazlığına dokunulursa...

Reklam
ÖNCEKİ HABER

TESK’ten zincir market tepkisi

SONRAKİ HABER

Mersin'de Evrensel'in 25. yılı dayanışma etkinliğiyle kutlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa