08 Ekim 2018 13:46

Bulgaristan'da yolsuzlukları araştıran kadın gazeteci öldürüldü

Bulgaristan'da yolsuzluklara karşı yayınlarıyla tanınan kadın gazeteci Victoria Marinova, bir parkta öldürülmüş halde bulundu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Bulgaristan'ın Ruse kentinde yayın yayan TVN kanalında muhabirlik ve sunuculuğun yanı sıra ‘Dedektör’ adlı programı hazırlayan Victoria Marinova, cumartesi akşamı kentteki bir parkta öldürülmüş halde bulundu.

Son dönemde Avrupa Birliği (AB) fonlarıyla ilgili yolsuzluk iddialarını araştırdığı belirtilen gazeteci Marinova’nın bu araştırmasıyla ilgili öldürülüp öldürülmediği araştırılıyor. Bulgar yetkililer, Marinova’nın tecavüz edildikten sonra öldürüldüğünü, yanında bulunan cep telefonu, otomobil anahtarı, bazı kıyafetleri ve gözlüklerinin de kayıp olduğunu açıkladı. Marinova’nın kafasına vurulup, boğularak öldürüldüğü belirtildi.

Bulgar yetkililer, olay gününden itibaren gazeteci Victoria Marinova’nın ölümüyle ilgili geniş kapsamlı soruşturmanın sürdürüldüğünü ancak henüz kesin bir bulguya rastlanılmadığını bildirdi. Marinova’dan DNA örneklerinin alındığı ve incelendiği kaydedildi. (Sofya/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Nobel Ekonomi Ödülü sahiplerini buldu

SONRAKİ HABER

Dersim'de yer altı çarşısı esnafı: İş olmadığı için oyun oynuyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa