08 Ekim 2018 08:10

Ali Şen de Sabah'a konuşup Erdoğan'ı övdü: İnsani yönü de müthiş

Fenerbahçe’nin eski başkanı Ali Şen: Erdoğan’ın açıklamaları çok doğru, müthiş bir konuşma yaptı, Erdoğan büyük bir lider, İnsani yönü de müthiş.

Haberin ekran görüntüsü

Paylaş

Sabah gazetesine röportaj verip Erdoğan’ı öven ünlüler kervanına Fenerbahçe’nin eski başkanı Ali Şen de katıldı.

Ali Şen röportajda, “Erdoğan’ın açıklamaları çok doğru, müthiş bir konuşma yaptı, Erdoğan büyük bir lider, İnsani yönü de müthiş” ifadelerini kullandı. 

Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’ın yaptığı röportajdan öne çıkanlar şöyle:

FB'nin eksiği ne şu anda?
Mali sorunları, eski yönetimle yeni yönetim el ele verip takımımıza yakışır şekilde ve büyük bir olgunlukla halletmeli. Takımın zarar görmemesi gerekiyor bu süreçte. Hepimiz Fenerbahçe için varız. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp. Herkes bunun farkında olarak davranmalı. Bugün futbolcularımız Fenerbahçe'nin ne kadar önemli bir takım olduğunu bilmiyor, ne kadar şanslı olduklarının farkında bile değiller. Mesela sportif direktör Comolli, Fenerbahçe'nin ne kadar önemli bir takım olduğunu bilmiyor. Kulüp yönetiminde direktör tamamlayıcı ve sürükleyici bir role sahiptir. Bu rolü, bizim muhteşem taraftarımız üstlendi bugün. Dünyada böyle özel bir taraftar yok; kimse kusura bakmasın.

Siz iyi bir Fenerbahçeli olmanın yanı sıra çok başarılı da bir işadamısınız.Türkiye'nin ekonomik gidişatını nasıl görüyorsunuz?
50 yıldır Rusya ile ticaret yapıyorum. Önce deri işindeydim, sonra havayolu şirketi kurdum. Şimdi de Rusya'dan doğalgaz ithal ediyorum. Yıllardır ticaret yapan biri olarak şunu söyleyebilirim ki, bugün dünyanın her yerinde ekonomik zorluk yaşanıyor. Dünyanın hiçbir yerinde ekonomik açıdan rahatlık yok. Kendi açımızdan ise 2018 yılında Türkiye nasıl yönetiliyor ve dünyadaki yeri nasıl, buna bakmak gerekiyor. Başkan Erdoğan, daha önce alışık olmadığımız biçimde dünya liderlerine kendi fikrini aşılıyor. Birleşmiş Milletler'de "Dünya beşten büyüktür" dedi. Çok doğru söyledi. Beş ülke, diğer ülkeleri yönetiyor. Bu matematiği kimse reddedemez. BM'nin ilk kurulduğundaki gibi değil dünya artık. Amerikalı yöneticilerin, değişen dünya sisteminde artık eskisi gibi güçlü olmadığını bilmeleri gerekiyor. Bugün dünyanın her yerinde Amerikan askeri var; ya bölgesel, ya da mikro savaşın içindeler. Amerika artık bu savaş ekonomisini taşıyamaz. Ben yakın gelecekte Avrupa Birliği'nin de parçalanacağını düşünüyorum. Başkan Erdoğan'ın "AB için 81 milyona gideriz" açıklaması çok doğru. Madem demokrasi diyoruz, halka soracağız. Başkanlık sistemini de halkımız oyladı, bunu da oylarız. Çıkan sonuca da AB saygı duymak zorunda.

ERDOĞAN İNSANİ YÖNÜ DE MÜTHİŞ OLAN BÜYÜK BİR LİDER

Sizce AB konusunda referanduma gitsek ne sonuç çıkar?
Bence Türk halkı referandumda 'Hayır' der. Bugün AB bizi istemiyor, peki biz istiyor muyuz acaba? Geçmişte Avrupa Birliği'ne girmeyi çok isteyen biriydim ama bize son beş-altı yıldır standart dışı muamelesine isyan ediyorum artık. Bizi kullanmak istiyorlar. Bugün AB referandumu yapsak ve 'Hayır' çıkarsa bu sonuç AB'yi ekonomik krize sokar. AB, bize yıllardır ihracat yapıyor. Sonuç 'Hayır' çıkarsa bizim gibi ihracat yaptığı bir ülkeyi kaybeder AB. Bu da kendi ekonomilerini çok olumsuz etkiler, işsizlikler artar. Biz onlardan aldığımız ürünleri dünyanın başka yerinden de alırız.
Biz değil, AB zararlı çıkar. Başkan Erdoğan'ın TRT World Forum'daki AB'ye yönelik konuşmasını dinledim.

Dünyadaki diğer liderlerin yapamayacağı kadar cesur bir konuşma yaptı. Her şeyden önce Erdoğan, dünyadaki tüm siyasi gelişmelere hakim bir lider olarak müthiş bir konuşma yaptı. Başkan Erdoğan'ın konuşmaları Arap dünyasındaki insanlar tarafından büyük bir hayranlıkla izleniyor. Arap dünyasındaki insanların Erdoğan sevgisini kendi gözlerimle de gördüm.

Erdoğan, büyük bir lider. İnsani yönü de müthiş. Eşimi kaybettiğimde, torunumu kaybettiğimde hemen aradı beni. O kadar meşguliyeti arasında yarım saat boyunca benimle konuştu, teselli etti beni.

ERDOĞAN O HAVALİMANINI, FB KUPAYI GETİRDİĞİNDE TARAFTAR ALANA SIĞSIN DİYE YAPTI

Ali Koç seçildiği dönemde taraftarda büyük bir beklenti yaratmıştı ama beklenti karşılanmadı gibi görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
Ali Koç, Aziz Yıldırım'dan yönetime girme teklifi aldığında ilk bana gelmişti. Ben de mutlaka yönetime girip tecrübe sahibi olması gerektiğini söyledim. Çok verimli bir çalışma döneminden sonra en büyük hayali olan Fenerbahçe başkanlığına seçildi. Ali Koç, Avrupa'daki kulüp başkanlarıyla yarışacak düzeyde önemli bir isim. Fenerbahçe sevgisinden dolayı büyük fedakarlık yapıyor. Ancak Fenerbahçe, tarihindeki en kötü başlangıcını yaptı. Bundan dolayı da kaşları çatanlar var. Ben ilk seçildiğim dönemde de takım kötü durumdaydı. Kendi dönemime benzetiyorum şu anda yaşananları. Hatta taraftarın 'Ali Şen Başkan, Fenerbahçe şampiyon' sloganı o dönemde başladı söylenmeye. Çok iyi transferler yaptık, çok çaba sarf ettik ve takım şampiyon oldu. Ali Koç başkanlığında da bu kötü dönemin geçeceğine ve Fenerbahçe'nin hem Türkiye'de, hem Avrupa'da şampiyon olacağına inanıyorum. Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi şampiyonu olup kupayı ülkemize getirecek. Taraftarımız da yeni yapılan büyük havalimanında takımı karşılamaya gidecek. Zaten Atatürk Havalimanı'na sığmazdık. Bence Fenerbahçeli Başkan Erdoğan, dünyanın en büyük havalimanını Fenerbahçe o kupayı getirdiğinde taraftarımız alana sığsın diye yaptı.
İnşallah o güzel günleri de göreceğiz. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sri Lanka'da filler, avlanmaya çalışan 19 kişiyi öldürdü

SONRAKİ HABER

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü "bağış parasıyla tatile gittiği" iddiasını yalanladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa