07 Ekim 2018 18:51

Osmangazi Köprüsü'nde Dilovası için eylem

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde yaşadıklarını belirten gençler, Osmangazi Köprüsü'nde 'Temiz hava için kömürcülere hayır' pankartı açtı.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Bursa Osmangazi Köprüsü üzerinde, Dilovası ilçesinde yaşadıklarını belirten bir grup genç, evlerinin tamamen kömür tozuyla kaplandığını belirterek eylem düzenledi.

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde bulunan Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi'nin şehre yakın olması nedeniyle yaşam alanlarının, evlerinin, iş yerlerinin tamamen kömür tozuyla kaplandığını belirten gençler, Osmangazi Köprüsü üzerinde eylem düzenledi. Köprünün korkuluklarına çıkan gençler, yetkililerin seslerini duymasını istedi. 'Temiz bir hava için Kömürcülere hayır' yazılı pankart açan gençlerin Dilovası'nda faaliyet gösteren Kayapınar- Turgut Özal Mahalleleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin üyesi oldukları aktarıldı.

Eylem sırasında güvenlik görevlileriyle konuşan gençler, "İstemiyoruz, kömürcülerin buradan bir an evvel kalkması lazım. Her gün insanlar ölüyor. Yetkili birini buraya istiyoruz, yetkili gelmezse kendimizi aşağı atarız. Yetkili birini istiyoruz gelmezse canımıza kıyarız. Bir adım daha yaklaşmayın, bizim kötü bir niyetimiz yok. Size zarar vermeyiz ama Kömürcüler bize zarar veriyor. İnsanlar ölüyor" dedi.

Polis ekiplerinin gelmesiyle sona eren eylemin ardından 2 genç, ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Erdoğan'dan yerel seçimlere ilişkin 'kayyım' açıklaması

SONRAKİ HABER

Gebze'de Evrensel ile dayanışma etkinliği düzenlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa