07 Ekim 2018 15:03

Eğitim Sen Elazığ Şubesi, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Gününü kutladı

Eğitim Sen Elazığ Şubesinin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte mücadele vurgusu öne çıktı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü, Elazığ’da Eğitim Sen tarafından düzenlenen salon etkinliğiyle kutlandı. Öte yandan geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden KHK ile ihraç edilen Eğitim Sen Üyesi Kazım Ünlü, mezarı başında anıldı.

Eğitim Sen Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen salon etkinliğinde konuşan Elazığ Eğitim Sen Şube Başkanı Musa Doğan, dinci ve piyasacı eğitim politikalarını eleştirdi. Doğan, laik, bilimsel, kamusal, anadilde eğitim mücadelesinden ve sendikalarına yönelik tüm baskılara rağmen vazgeçmeyeceklerini ifade etti.

ÜNLÜ, MEZARI BAŞINDA ANILDI

Geçen yıl hayatını kaydeden Eğitim Sen Üyesi Kazım Ünlü de, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla Elazığ’daki mezarı başında anıldı.

Anmada konuşan Elazığ EğitimSen Bube Başkanı Doğan, Kazım Ünlü’nün bir KHK cinayetiyle hayatını kaybettiğini belirtilerek “Çok sevdiği mesleğinden ve öğrencilerinden uzaklaştırılan hocamız bu süreçten olumsuz etkilenerek hayatını kaybetti” dedi.

Yapı-Yol Sen Elazığ Şube Başkanı Kenan Korkmaz da Ünlü’nün öğrencilik yıllarında aldığı sınıf bilinciyle sendikal mücadele içinde emekçilerin çıkarları için hep en önde mücadele ettiğini belirterek “Onun mücadelesini bıraktığı yerden hiç geri adım atmadan devam ettireceğiz” dedi. (Elazığ/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sur'da yüz binlerce aile evini terk etmek zorunda kaldı

SONRAKİ HABER

Adana’da katliamı protesto edenlere ceza verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa