07 Ekim 2018 10:33

Türkiye’deki ilk Afrikalı futbol kulübünü kuracaklar

İstanbul’a gelen bir grup Afrikalı futbolcu, kısa sürede dernek kurarak lisanslı futbol takımı kurmayı hedefliyor.

Fotoğraf: İhsan DÖRTKARDEŞ/DHA

Paylaş

İhsan DÖRTKARDEŞ

Türkiye’de Süper Lig takımlarında futbol oynama umuduyla İstanbul’a gelen bir grup Afrikalı futbolcu, takım oluşturdu. Kısa süre içerisinde dernek kurarak, lisanslı futbol takımı kurmayı hedefleyen genç futbolcuların gözü yüksekte.

Her hafta salı ve perşembe günleri Avcılar Belediyesi Atatürk Stadyumu’nda saat 08.30’da 1 saatlik antrenmana başlayan Afrikalıların sayısı 30’u buluyor. Türkiye’ye bir kulüpte oynayarak futboldaki becerilerini sergilemek isteyen çeşitli işlerde çalışan veya işsiz olan Nijeryalı, Senegalli, Ganalı, Liberyalı, Fildişili ve Afrika’nın diğer ülkelerinden gelen futbolcular Türkiye’yi çok sevdiklerini belirtiyorlar.

Türkçe’yi iyi derecede konuşabilen, Türkiye’de 2 yıldan bu yana bulunan Gineli Djibril Bakala Camara, Avcılar’daki futbol tutkunu Afrikalıların Türk futbol takımlarında daha fazla oynayabileceğini söyledi. Futbol tutkunu arkadaşlarının sürekli antrenman yaparak formda kaldığını, sayılarının her geçen gün arttığını, önümüzdeki haftadan itibaren antrenman günü sayısını 3'e çıkaracaklarını ifade eden Camara, kısa süre içerisinde ‘Konviction Rüya Spor’ kulübü dernek başvurusunu yaptıktan sonra Türkiye’nin yasal işlemlerini tamamlamış ilk Afrikalı amatör futbol takımı için lisans başvuruları yapacaklarını anlattı. (İstanbul/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden öğretmen tutuklandı

SONRAKİ HABER

İsa Yıldız engel tanımıyor: Gündüz tekstil işçisi, akşam basketbolcu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...