Emniyetten 'kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı' açıklaması

Fotoğraf: DHA

Emniyetten 'kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı' açıklaması

'Cemal Kaşıkçı 2 Ekim'de evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan Konsolosluğundan bir daha çıkmadı.'

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Washington Post yazarı Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı’ya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı bildirildi. Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Cemal Kaşıkçı 2 Ekim'de evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan Konsolosluğundan bir daha çıkmadı.

Bir kısmı Suudi yetkili 15 Suudi'nin, 2 uçakla İstanbul’a gelip aynı saatlerde konsoloslukta bulundukları, geldikleri ülkelere döndükleri belirlendi.

Öte yandan, önceki gece Suudi Arabistan Veliaht Prensi tarafından Kaşıkçı’nın aranması için Türk yetkililere arama izni verilebileceği söylenmişti.

Açıklamaya Kaşıkçı’nın başkanlığını yaptığı Türk Arap Medya Derneğinden yanıt geldi. Suudi Arabistan Velihat Prensi, “Türkiye’nin İstanbul başkonsolosluğumuzu aramasına izin vermeye hazırız” demişti.

Türk Arap Medya Derneği ie, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın önceki gün saat 13.00 sularında girmiş olduğu Suudi Arabistan Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu binasından henüz çıkmadığını ileri sürmüştü. Dernek tarafından yapılan son açıklamada Suudi yetkililere cevap verildi. Derneğe ait sosyal medya hesabından paylaşılan açıklamada, “Sayın veliaht! Madem ki kapıyı bize açacaktın neden 4 gün bekledin? Sayın Veliaht! Sözlerinde samimiysen kapıyı açtığın gibi kamera kayıtlarını da aç!” ifadeleri yer aldı. (MEDYA SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 06 Ekim 2018 20:39
www.evrensel.net