06 Ekim 2018 18:28

Endonezya için 50 milyon dolarlık yardım planı

BM, deprem ve tsunami felaketinin ardından Endonezya için 50 milyon dolarlık yardım planı başlatıldığını açıkladı.

Endonezya için 50 milyon dolarlık yardım planı

Fotoğraf: AA

Paylaş

Birleşmiş Milletler (BM), deprem ve tsunami felaketinin yaşandığı Endonezya için 50 milyon dolarlık yardım planı başlatıldığını açıkladı. BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın brifinginde yaptığı açıklamada, aralarında BM kuruluşları, uluslararası sivil toplum örgütleri ve Kızılay/Kızılhaç federasyonlarının olduğu ‘İnsani Ülke Ekibi’nin, tsunami ve deprem felaketi için 50 milyon dolarlık yardım planı hazırladığını belirtti.

Planın, Endonezya hükümeti ile yapılan görüşmeler neticesinde başlatıldığına değinen Dujarric, “Bu plan, hükümetin önümüzdeki 3 ay boyunca 191 bin insana ulaştıracağı yardımlara nasıl teknik destek verileceğinin de çerçevesini çiziyor” değerlendirmesinde bulundu.

Dujarric, BM Endonezya Yerleşik Koordinatörü Anita Nirody’nin de Endonezya’nın Palu ve Dongala bölgelerindeki toprak kaymaları ve altyapıda oluşan hasarın, lojistik ve erişimsel zorluklara yol açtığını kaydettiğini aktardı. Öte yandan, Endonezya Ulusal Afet Yönetim Ajansından (BNPB) yapılan açıklamada, deprem ve tsunamide ölenlerin sayısının bin 571’e yükseldiği belirtildi. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Antep’te kadın cinayeti: Tartıştığı kocası tarafından öldürüldü

SONRAKİ HABER

Antep’te öğrenciler 1 Mayıs’ta talepleriyle alanlarda olacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa