06 Ekim 2018 11:26

Rusya İdlib’deki çatışmasızlık anlaşmasının hedefini açıkladı

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov: Moskova’nın İdlib ile ilgili ümidi silahlarını bırakmayan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Rus haber ajansı Ria Novosti’ye İdlib anlaşmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Moskova’nın İdlib ile ilgili tüm anlaşmaların hayata geçirilmesini ümit ettiğini söyleyen Bogdanov, “Temaslar devam ediyor ve biz Türk partnerlerimiz ile 17 Eylül’de varılan anlaşmalar gereğince çalışmaya devam ediyoruz. Ankara ile sıkı temasta olan askerlerimiz ile detayları kesinleştirmek gerek. Ben çalışmanın ilerlediğini düşünüyorum, Soçi’de memorandumda belirtilen her şeyin uygulanmasını ümit edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bogdanov Uluslararası Çağdaş Diyalog forumunda verdiği röportajda, İdlib anlaşmalarının geçici karakterde olduğunu ve bunların kesin hedefinin Suriye’de ve özellikle İdlib bölgesinde terör kaynağının yok edilmesi ve ülkenin birliğinin, egemenliğinin ve toprak bütünlüğünün sağlanması olduğunu vurguladı.

Bogdanov, “Silahlarını bırakmayan teröristlerin tutuklanmaları veya etkisiz hale getirilmeleri gerekiyor. Bu Rusya tarafı ve Şam’ın yasal yönetimi başta olmak üzere bizim bazı partnerlerimiz tarafından kesin bir dille söylendi” dedi. (Moskova/DHA)

Yusuf Karataş: Erdoğan’a 10 Suriye sorusu

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sennur Sezer'e sevgi ve özlemle: Sevdadır geceyi kısaltan

SONRAKİ HABER

Hindistan’da fabrikada yangın: 43 işçi yaşamını yitirdi, 15 işçi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa