05 Ekim 2018 19:10

EMEP Genel Başkanı Gürkan: Bu dava barış talebine açılmıştır

EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan savaş politikalarını eleştirdiği için yargılanacak. EMEP, 'Bu dava barış talebine açılmıştır' dedi.

Fotoğraf: Fatih Aktaş/AA

Paylaş

Emek Partisi (EMEP), iktidarın savaş politikalarını eleştirdiği için 9 Ekim’de hakim karşısına çıkacak olan Genel Başkan Selma Gürkan’ın duruşmasına ilişkin açıklama yaptı. Davanın barış talebine açıldığına dikkat çekilen açıklamada, duruşmaya katılım çağrısı yapıldı.

EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, AKP hükümetinin savaş politikalarını eleştirdiği için 9 Ekim’de Çağlayan Adliyesi’nde yargılanacak. Dava öncesi bir açıklama yayınlayan EMEP, “Milletvekillerinden politikacılara, gazetecilerden sosyal medya kullanıcılarına, 3. Havalimanı işçilerinden akademisyenlere kadar tüm toplumsal kesimlerin ifade etme, propaganda yapma, talepte bulunma haklarına yönelik ihlaller devam ediyor. Siyasi iktidar kendi beyanının dışındaki her sözü, muhalif her tutumu suçlama, cezalandırma eğiliminde” ifadelerini kullandı. Genel Başkan Gürkan’ın ‘terör propagandası’ yapmakla itham edildiğinin hatırlatıldığı açıklamada  davanın barış talebine açılmış davalardan biri olduğunu vurguladı.

EMEP Genel Merkezi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Emek Partisi hem Ortadoğu halkları hem Türkiyeli emekçiler için ağır faturası olan savaşa karşı, barış ve demokrasiyi daima savunmuş bir partidir. Bu yüzden bu dava aslında barış talebine açılmış davalardan biridir. Duruşma, 9 Ekim Salı günü saat 10.00’da İstanbul Çağlayan Adliyesi 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecektir.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dersler başladı, ihtiyaçlar karşılanmadı

SONRAKİ HABER

Trump-Erdoğan basın toplantısı: Türkiye'nin S400 alımı bizim için zorluklar çıkarıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa