07 Nisan 2011 10:43

Ataması yapılmayan öğretmenler adalet istedi

Malatya’da Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu tarafından yapılan eylemde, hem ithal öğretmen getirilmek istenmesine, hem de YGS’de yaşanan skandala tepki gösterildi. Soykan Parkı’nda toplanan öğretmen adayları İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yürüdü..Şehir merkezinde yapılan eyleme vatandaşların da destek

Ataması yapılmayan öğretmenler adalet istedi

Paylaş

Malatya’da Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu tarafından yapılan eylemde, hem ithal öğretmen getirilmek istenmesine, hem de YGS’de yaşanan skandala tepki gösterildi. Soykan Parkı’nda toplanan öğretmen adayları İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yürüdü..Şehir merkezinde yapılan eyleme vatandaşların da destek vermesi gözlerden kaçmadı. Emek ve demokrasiden yana olan siyasi partiler ve sendikaların da destek verdiği yürüyüşte, ‘Kalem silgi değil adalet istiyoruz’ ‘İthal öğretmen istemiyoruz’ sloganları atıldı.

Basın açıklamasını okuyan Ulaş Bozkuş, “Eğitim fakültesinden mezun olmuş 350 bin öğretmen arasında 16 bin İngilizce öğretmeni atama beklerken Fatih Projesi kapsamında yurt dışından önümüzdeki eğitim döneminden başlamak üzere 4 yıl içinde toplam 40 bin ithal öğretmen getirileceğini açıklayan bakanlık, öğretmen açığına ne kadar ciddi yaklaştığını göstermektedir” dedi.

İTHAL ÖĞRETMENE İSYAN

Balıkesir’de Eğitim Sen ve Eğitim-İş sendikalarının düzenledikleri ortak eylemde eğitimciler ithal öğretmene karşı tepkilerini dile getirdiler. Eyleme atanması yapılmayan öğretmenler ve üniversiteye hazırlanan aday öğrenciler de katılarak destek verip sorunlarını dile getirdiler.  Eğitim Sen Balıkesir Şube Başkanı Bahri Mercan; yaptığı konuşmada ÖSYM’nin yapılan YGS’de uygulanan akıl almaz yasaklara karşın soruları şifrelemek yolu ile belli çevrelere servis etmiş olmasına dikkat çekti. Mercan konuşmasında eğitimde yaşanan sorunlar dururken ithal öğretmene geçit vermeyeceklerini belirtti. (MALATYA-BALIKESİR)

ÖNCEKİ HABER

Ülkücülerden lisede tekbirli eylem

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa