04 Ekim 2018 14:52

Üst geçit ihmali yine can aldı

Manisa'nın hemzemin geçitte yolcu treninin çarptığı 4 çocuk annesi Hatice Çakmak, yaşamını yitirdi.

Fotoğraf: Ahmet Bayram/AA

Paylaş

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde mahallelilerinin defalarca üst geçit talebinde bulunduğu tren yolunda, yolcu treninin çarptığı Hatice Çakmak yaşamını yitirdi.

Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki Barbaros mahallesinde Hatice Çakmak isimli kadına, hemzemin geçitten geçtiği sırada İzmir-Balıkesir seferini yapan yolcu treni çarptı. İhbar üzerine kaza yerine gelen 112 Acil Servis ekibi, Çakmak’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Trenin iki makinisti, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

MAHALLELİ ÜST GEÇİT İSTİYOR

Barbaros Mahallesi halkı, aynı geçitte daha önce de çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiğini belirterek, hemzemin geçidin bulunduğu alana üst geçit yapılmasını istedi. AA’da yer alan habere göre mahallelilerden Hatice Kaya, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den kazanın yaşandığı bölgeye üst geçit yapılmasını talep ettiklerini dile getirerek, şunları söyledi: “4 çocuğu var, yazık değil mi? Burada daha kaç can gidecek, ben de çocuğumu okula yolluyorum, kendim geçiyorum. Barbaros Mahallesi genelde işçilerin oturduğu bir mahalle. Neden hiçbir önlem alınmıyor?”

‘DAHA KAÇ KİŞİ ÖLECEK, HAYAT BU KADAR UCUZ MU?’

Zeliha Kaya da aynı geçitte kendisinin de kaza tehlikesi atlattığını belirterek, “Levhaya kadar geldim, bir adım daha atsam ben de ölüyordum. Üst geçit olsun istiyoruz. Daha ne kadar can gidebilir, çocuklarımız geçiyor buradan, hayat bu kadar ucuz mu?” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Eğitim Sen’den 'Öğretmen Dünyayı Değiştirir' kampanyası

SONRAKİ HABER

İzmir'de engelli gencin istismar davası 27 Şubat'a ertelendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa