04 Ekim 2018 07:16

ABD’de silahlı saldırı: 1 polis öldü, 6 polis yaralandı

ABD’nin Florence kentinde gerçekleşen silahlı saldırıda 1 polis öldü, 6 polis yaralandı. Saldırgan teslim oldu.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

ABD’nin Güney Carolina eyaletine bağlı Florence kentinde meydana gelen silahlı saldırıda 1 polis öldü, 6 polis yalandı. Yaralıların durumu açıklık kazanmazken, olay yerine yüzlerce polis, ilk yardım ve itfaiye aracı sevk edildi. Bölgede ‘acil durum’ ilan eden polis yetkilileri halka dışarı çıkmamaları çağrısı yaptı. Bulunduğu evde iki saat direnen şahıs, daha sonra teslim oldu ve gözaltına alındı.

Florence’ın Vintage Place bölgesinde yaşanan silahlı saldırı, polislerin bir arama emrini uygulamak istemesi üzerine yaşandı. Adı açıklanmayan bir şahıs, emrini uygulamak isteyen polislerin üstüne ateş açtı. Florence şerifi Michael Nunn, "Meslektaşlarımız silah olabileceğini akıllarına bile getirmezken ateş altında kaldılar. Rastgele bir arama emri kanlı bir olaya dönüştü" dedi.

Polis yetkilileri, verdikleri ilk bilgilerde 5 polis memurunun yaralandığını açıkladı. Bu rakam daha sonra 1 polis öldü, 4 polis de yaralandı diye değiştirildi. Yetkililer yaptıkları son güncellemede, saldırıda 1 polisin öldüğünü, 6 polisin de yaralandığını duyurdu. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Fransa’da helikopterle firar eden mahkum yakalandı

SONRAKİ HABER

İzmir'de engelli gencin istismar davası 27 Şubat'a ertelendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa