15 Eylül 2012 08:48

Hekimlerin evlerine de kamera gerek!

Hekime yönelik şiddet gittikçe daha tehlikeli boyutlara tırmanıyor. Son olarak Siirt’te bir doktor, hasta yakınları tarafından evinin kapısını kırarak darp edildi.Siirt’in Pervari İlçesi’nde görevli aile hekimi Recep Molla, önceki gün 7 aydır hizmet yaptığı yerde saldırıya uğradı. Molla’yı arayarak bir hasta geti

Hekimlerin evlerine de kamera gerek!

Paylaş

Hekime yönelik şiddet gittikçe daha tehlikeli boyutlara tırmanıyor. Son olarak Siirt’te bir doktor, hasta yakınları tarafından evinin kapısını kırarak darp edildi.

Siirt’in Pervari İlçesi’nde görevli aile hekimi Recep Molla, önceki gün 7 aydır hizmet yaptığı yerde saldırıya uğradı. Molla’yı arayarak bir hasta getireceklerini belirten hasta yakınları, Molla’nın arabaya giderek tedaviyi kabul etmemesini gerekçe göstererek, doktoru darp ettiler. Hasta yakınları, evinin kapısını kapatarak jandarmayı arayan Molla’yı kapıyı kırarak, evin içinde de darp ettiler. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez konseyi ve Siirt Tabip Odası’nın konuyla ilgili olarak yaptığı ortak açıklamada Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a yönelik, “tablo ortada sayın bakan, sağlıkta dönüşüm sayesinde hekimler artık evlerinde bile dayak yiyorlar. Artık koyduğunuz kameralarla şiddeti öönleyemiyor, sadece kaydını yapıyorsunuz. Belli ki artık hekimlerin olduğu sokaklara, caddelere hatta evlerin içine bile kamera koymanız gerekiyor” denildi. Açıklamada yetkilileri şiddetin son bulması için bu tabloyu daha net görmeye davet edildi. (Ankara/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

BDP Milletvekili Sakık'ın oğlu yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Fenerbahçe-Galatasaray derbisi 14 Nisan Pazar günü oynanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa