03 Ekim 2018 14:48

Medine K'nin öldürülme şüphesi devam ediyor

Hatay'da intihar ettiği öne sürülen Medine K.'nin eşi tarafından şiddete uğradığını yazdığı günlükleri ailesi tarafından savcılığa verildi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Volkan PEKAL
Adana

Hatay Dörtyol'da evde asılı bulunup intihar ettiği öne sürülen Medine K.'nin ailesi olayın cinayet olduğu iddiasını sürdürüyor. Medine K.'nin günlüklerinde eşi tarafından uğradığı şiddeti anlattığını ifade eden aile, suç duyurusunda bulunarak günlüğü Adana Cumhuriyet Başsavcılığına verdi. Söz konusu günlükte "Eve ruhsatsız silah getirerek defalarca beni tehdit ettin. Ben ayrılalım dediğimde 'Aileni öldürürüm, seni öldürürüm' dedin. Ağzıma silahı dayayıp öldürmekle tehdit ettin. Ailen yüzünden beni defalarca dövdün. Bana attığın o dayakları, o küfürleri, hakaretleri, vücudumdaki o izleri silemem" yazıyor.

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde Medine K. (38), 8 Eylül 2017'de evinde iple asılı halde ölü bulundu. Polis, eşini evde asılı halde bulan Ahmet K.'yi, ifadesinin ardından serbest bıraktı.

Adana Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopside, Medine K.'nin boyun ve arka kısmında ip izlerine rastlanılırken, vücudunda da morluklar tespit edilmişti. Ama hayatını kaybettiğinde 1 yıldır evli bulunan Medine'nin öldürülmüş olma ihtimali araştırmadan dosya kapatılmıştı.

Sürekli kavga ettiklerini söylediği eşi tarafından öldürülmüş olabileceği üzerinde duran aile Dörtyol Cumhuriyet Savcılığı konunun araştırılması için yeniden suç duyurusunda bulunmuştu. Yapılan suç duyurusu üzerine konuyu araştıran savcılık ölümün askıya bağlı gerçekleştiğinin tespit edilmesi ile olayla ilgili yeniden takipsizlik kararı vermişti.

İKİ TAKİPSİZLİKTEN SONRA YİNE SUÇ DUYURUSU

Geçtiğimiz günlerde aile Medine K'nin günlüklerini basın ile paylaştı. Medine'yi kendisini ve ailesini öldürmekle tehdit ettiği şeklindeki ifadelerin yer aldığı günlükten yola çıkan aile iki kere takipsizlikle sonuçlanan dosyanın yeniden açılması için suç duyurusunda bulundu. 

Medine'nin kayıtlara hep intihar ettiği şeklinde geçtiğini ancak cinayete kurban gittiğini düşündüklerini ifade eden aile, savcılığa verdikleri dilekçede "Bunu gösteren çok değişik delillerin olduğu ama soruşturma makamlarının hiç bir delil araştırması yapmadan olayı kapatmaya çalıştığı ve yeniden soruşturma açılıp mağdurken şüpheli olarak ifadesi alınan Ahmet K.'nin kız kardeşim Medine K' yi nasıl işkence ettiğini nasıl öldürdüğünü bir de kız kardeşimin Dörtyol'da bulunan ev eşyalarını getirdiğimiz de sonradan çantasından çıkan günlüğünün aslından öğrenelim" dedi.

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Oktay Etiman yarın anılacak

SONRAKİ HABER

Mersin'de Evrensel'in 25. yılı dayanışma etkinliğiyle kutlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa