AKP'li belediye başkanından 475 bin liralık kahve alışverişi

Fotoğraf: Çorum Belediyesi

AKP'li belediye başkanından 475 bin liralık kahve alışverişi

Çorum'un AKP'li Belediye Başkanı Zeki Gül, başarılı olup olmadığına dair yapılan ankete katılanlara dağıtmak üzere 475 bin liralık kahve aldı.

Çorum'un AKP’li Belediye Başkanı Zeki Gül, 475 bin liralık kahve aldı. Kahveler belediye başkanının başarılı bulunup bulunmadığı dair ankete katılanlara dağıtılıyor.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, AKP Genel Merkezi’nin isteği üzerine istifa eden Muzaffer Külcü yerine Çorum Belediye Başkanlığı görevi için seçilen Zeki Gül, 475 bin liralık kahve alışverişi yaptı. Kahveler, özel şirkete yaptırılan ve belediye personelinin de destek olduğu araştırmaya katılanlara hediye ediliyor. Anket doldurmadan kahve alınmasına izin verilmiyor.

Kahve kutularının üzerinde Çorum'un ambleminin yanı sıra Belediye Başkanı Zeki Gül'ün adı yazılı. Kentin en işlek meydanlarına konulan anket masalarına gelenlere “Sosyal doku araştırması” yapıldığı belirtiliyor. Ankete katılmaları halinde kendilerine bir kutu kahve armağan edileceği de söyleniyor. Böylece ankete katılımın artırılması hedefleniyor.

Ankette belediye ile ilgili şu sorular yer alıyor:

■ Çorum Belediyesi'nin vermiş olduğu sosyal yardımlardan yararlanıyor musunuz?

■ Mahalleniz için çözülmesi gereken en önemli sorun nedir?

■ Genel olarak değerlendirdiğinizde Çorum Belediyesi'ni ne kadar başarılı buluyorsunuz?

■ Genel olarak baktığınızda Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül'ü ne kadar başarılı buluyorsunuz?

■ Mevcut belediye başkanı Zeki Gül'ü tekrar belediye başkanı olarak görmek ister misiniz?

■ En çok izlediğiniz TV, haber kanalı, okuduğunuz gazete, hangi takımı tutuyorsunuz? Hanenizde kaç araç var? (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 01 Ekim 2018 10:06
www.evrensel.net