30 Eylül 2018 15:11

Sanat ve Kültür Köyü Misi’ye uygulama ödülü

Nilüfer Belediyesi’nin Misi köyü projesi, Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlediği yarışmada Uygulama Ödülü’ne değer görüldü.

Fotoğraf: Nilüfer Belediyesi Basın Birimi

Paylaş

Nilüfer Belediyesi’nin ‘Sanat ve Kültür Köyü Misi’ projesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Özendirme Yarışması’nda, Uygulama Ödülü’ne değer görüldü.

Nilüfer’in, tarihi ve eşsiz güzellikleriyle ön plana çıkan yerlerinden biri olan Gümüştepe Mahallesi’ne (Misi), bir ödül daha geldi. Daha önce Tarihi Kentler Birliği’nin Mysia Fotoğraf Müzesi’ne verdiği ‘Müze Özendirme Ödülü’nü alan ve Yaşayan Şehirler Platformu tarafından ‘Yılın Köyü’ olarak seçilen Misi, Nilüfer Belediyesi’nin ‘Sanat ve Kültür Köyü Misi’ projesiyle, Tarihi Kentler Birliği tarafından bir ödüle daha değer görüldü. Tarihi Kentler Birliği’nin, tarihi, kentsel, arkeolojik ve doğal değerleri yaşama katma ve gelecek kuşaklara aktarma amacıyla düzenlediği ‘Özendirme Yarışması’nda,  ‘Sanat ve Kültür Köyü Misi’ projesiyle, ödüllendirildi.

Misi, bu projeyle birlikte, kırsal bir miras alanını bir bütün olarak ele alan kapsamlı koruma projeleri ile kültürel işlevlerle odak noktaları yaratmayı amaçlayan ve yerel kalkınmayı destekleyen çok yönlü süreç yönetim yaklaşımları nedeniyle ‘Uygulama Ödülü’ almaya hak kazandı. Ödüller, 15 Kasım tarihinde Antalya’daki YAPEX Fuarı’nda gerçekleştirilecek törenle sahiplerine verilecek. (Bursa/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP Milletvekili Gürer: Asbestli borular neden değişmiyor?

SONRAKİ HABER

Hakkarili gençler iş bulamıyor: Gelecekle ilgili hayal bile kuramıyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa