13 Eylül 2012 10:03

Guantanamo’da bir ölüm daha

ABD hükümetinin Guantanamo Körfezi’ndeki gözaltı merkezinde 11 yıldır herhangi bir suçlama olmadan ya da yargılanmadan tuttuğu Yemenli Adnan Ferhan Abdül Latif hücresinde ölü bulundu. Ltif, 10 yıl içinde Guantanamo’da ölen 9’uncu kişi oldu.ABD askeri yetkilileri 10 Eylül 2012’de, 8 Eylül&rsq

Guantanamo’da bir ölüm daha

Fotoğraf: Emrah Yorulmaz/AA

Paylaş

ABD hükümetinin Guantanamo Körfezi’ndeki gözaltı merkezinde 11 yıldır herhangi bir suçlama olmadan ya da yargılanmadan tuttuğu Yemenli Adnan Ferhan Abdül Latif hücresinde ölü bulundu. Ltif, 10 yıl içinde Guantanamo’da ölen 9’uncu kişi oldu.

ABD askeri yetkilileri 10 Eylül 2012’de, 8 Eylül’de maksimum güvenlikli Camp 5 binasında bir mahkumun hücresinde ölü bulunduğunu açıkladı.

Uluslararası Af Örgütü, ABD yetkililerine Latif’in ölümünün tamamen bağımsız ve sivillerin yürüttüğü bir soruşturma ile araştırılması; soruşturmanın uluslararası hukukun gerektirdiği sorumluluklarla uyumlu olması ve Latif’in ailesine soruşturma ya da her gelişme ile ilgili kapsamlı bilgi sağlanması konusunda çağrı yaptı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Hani Açık Öğretimde harçlar kaldırılmıştı?

SONRAKİ HABER

Turkey ranks 130th for sexual inequality out of 149 countries

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa