Guantanamo’da bir ölüm daha

Guantanamo’da bir ölüm daha

ABD hükümetinin Guantanamo Körfezi’ndeki gözaltı merkezinde 11 yıldır herhangi bir suçlama olmadan ya da yargılanmadan tuttuğu Yemenli Adnan Ferhan Abdül Latif hücresinde ölü bulundu. Ltif, 10 yıl içinde Guantanamo’da ölen 9’uncu kişi oldu.ABD askeri yetkilileri 10 Eylül 2012’de, 8 Eylül&rsq

ABD hükümetinin Guantanamo Körfezi’ndeki gözaltı merkezinde 11 yıldır herhangi bir suçlama olmadan ya da yargılanmadan tuttuğu Yemenli Adnan Ferhan Abdül Latif hücresinde ölü bulundu. Ltif, 10 yıl içinde Guantanamo’da ölen 9’uncu kişi oldu.

ABD askeri yetkilileri 10 Eylül 2012’de, 8 Eylül’de maksimum güvenlikli Camp 5 binasında bir mahkumun hücresinde ölü bulunduğunu açıkladı.

Uluslararası Af Örgütü, ABD yetkililerine Latif’in ölümünün tamamen bağımsız ve sivillerin yürüttüğü bir soruşturma ile araştırılması; soruşturmanın uluslararası hukukun gerektirdiği sorumluluklarla uyumlu olması ve Latif’in ailesine soruşturma ya da her gelişme ile ilgili kapsamlı bilgi sağlanması konusunda çağrı yaptı. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net