13 Eylül 2012 13:21

Ustaların filmleri Filmekimi’nde

İKSV tarafından düzenlenen Filmekimi ’nde bu yıl, 39 film yer alıyor. 29 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Filmekimi’nde Michael Haneke, Ken Loach, Kim Ki-Duk, Abbas Kiarostami, Christian Mungiu, Bernardo Bertolucci ve Brian de Palma son filmleriyle festivalde olacaklar. Festival filmleri 29 Eylül-7 Ekim tarihlerinde, İstanbul ’da Atlas, Be

Ustaların filmleri Filmekimi’nde
Paylaş

İKSV tarafından düzenlenen Filmekimi ’nde bu yıl, 39 film yer alıyor. 29 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Filmekimi’nde Michael Haneke, Ken Loach, Kim Ki-Duk, Abbas Kiarostami, Christian Mungiu, Bernardo Bertolucci ve Brian de Palma son filmleriyle festivalde olacaklar. Festival filmleri 29 Eylül-7 Ekim tarihlerinde, İstanbul ’da Atlas, Beyoğlu ve Nişantaşı Citylife City’s sinemalarında izleyicilerle buluşacak.
Yönetmen Benh Zeitlin’in ‘Düşler Diyarı’ Sundance ve Cannes’da çok konuşulmuştu. Film, bu yıl Cannes’da en iyi ilk filme verilen Altın Kamera ve FIPRESCI, Sundance’te ise Jüri Büyük Ödülü ve görüntü ödüllerini kazanan ‘Düşler Diyarı’ Filmekimi’ne geliyor.
‘Düşler, Tutkular ve Suçlar’dan sonra son filmi ‘Ben ve Sen’ ile Bernardo Bertolucci de festivale konuk olacak.
‘Brian de Palma’nın ‘Tutku’su, İranlı auteur Abbas Kiarostami’nin Cannes’da yarışan son filmi ‘Sevmek Gibi’ ve Altın Portakal’ın uluslararası jüri başkanı István Szabó’nun son filmi ‘Kapı’ Ekim ayının filmlerinden olacak.

SEKİZ ŞEHRE UĞRAYACAK

Filmekimi bu yıl sekiz şehire uğrayacak. Bursa’da 29 Eylül-1 Ekim tarihlerinde Korupark Sinemasında, İzmir’de ise 5-7 Ekim’de Karaca Sinemasında festivalin gösterimleri izlenilebilinir. Filmler 12-14 Ekim tarihlerinde Ankara’da Büyülü Fener Kızılay’da, 12-14 Ekimde de Erzurum’da Cinetekno Sinemasında izleyicilerle buluşacak. Filmekimi Gazİantep’e 19-21 Ekim’de ulaşacak. Sinepark Nakıp Ali Sinemasında yapılacak gösterimler eş zamanlaı olarak Diyarbakır’da Avrupa Sinemasında da izlenebilecek. Ayrıca Van ve Batman’da da Filmekimi kapsamında ücretsiz gösterimler yapılacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Altın Koza’da Türkiye ve dünya prömiyerleri

SONRAKİ HABER

'Filmin arkasında değiliz'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...