Menderes, Zorlu ve Polatkan mezarları başında anıldı

Fotoğraf: AA

Menderes, Zorlu ve Polatkan mezarları başında anıldı

Darbe sonrası idam edilen Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan mezarları başında anıldı.

57 yıl önce idam edilen Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan mezarları başında anıldı. Anmaya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İstanbul Valisi Vasip Şahin katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD’nin gizli 12 Eylül belgeleriyle ilgili olarak şunları söyledi: Hiç ilgilenmedim çünkü sürpriz değildi. Türkiye'de demokrasiyi kesintiye uğratma için yapılmış her eylemde mutlaka bu ülkenin sınırları dışında yapılmış bir kurgu vardır. Bunu yıllardır biliyoruz. Üzerinden yıllar geçti, hala uğraşıyorlar. 15 Temmuz’da denediler. Fırsat bulsalar yarın yine yapacaklar. Asla vazgeçmeyecekler. O açıklanan belgelerden, bizim bu törenlerimizden, burada söylediklerimizden asla utanmayacaklar, rahatsız olmayacaklar. Çünkü birilerinin dünya tasavvuru bizimki gibi değil” diye konuştu. Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ın idam edilmelerinin yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 16 Eylül 2018 14:53
www.evrensel.net
ETİKETLER Adnan Menderesanma