15 Eylül 2018 16:24

Kılıçdaroğlu: Alın teri dökenler endişeli

'Türkiye son 16 yılda bu adamlara teslim edildi' açıklamasında bulunan Kılıçdaroğlu, 'Alın teri dökenler bu ülkeden endişe duyuyor.' dedi.

Kılıçdaroğlu: Alın teri dökenler endişeli

Fotoğraf: Binnur Ege Gürün/AA

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bursa’nın İznik ilçesinde muhtarlarla ve kitle örgütü temsilcileri ile buluştu. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, “Alın teri dökenler bu ülkeden endişe duyuyor. Ama bu adamlar duymuyor” dedi.

“Türkiye son 16 yılda bu adamlara teslim edildi” diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Alın teri dökenler bu ülkeden endişe duyuyor. Ama bu adamlar duymuyor. Çünkü dolarları var. Hepimiz zeytin , buğday ekersek iflas ederiz. Ne ekeceğiz? Bütün gelişmiş ülkeler planlama yapıyor. Herkes ekiyor. Herkes kazanıyor. Bir ülkede planlama varsa, herkes eker, herkes alın teri döker herkes kazanır.”

BUZDOLABI ALMAYI BECEREMEYEBİLİRSİNİZ AMA…

Kılıçdaroğlu devamında şunları söyledi: “Hollanda’nın toprağı Konya’dan küçük. Tarım ithalatı bizim 5 katımız. O planlama yapıyor. Böyle bir düzenleme var mı Türkiye’de? Tarım niye önemli? Evinize buzdolabı televizyon almayabilirsiniz. Ama günde 3 kez yemek yemek zorundasınız. İznik’teki çiftçinin rahatsız olduğunu biliyorum. CHP’li belediye başkanlarının büyük şehir olduğu yerlerde çiftçiler hiç şikayetçi değil. Çiçek mi alınacak? Hemen gidilir çiçek üreticilerine, kooperatif kurulur herkesin çiçeği alınır.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

24 workers arrested over protests at new İstanbul airport site

SONRAKİ HABER

Evrensel çalışanları yarın hakim karşına çıkacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa