15 Eylül 2018 00:27

Bakanlık Çakıcı'ya verilen raporla ilgili 3 kişiyi görevden aldı

Sağlık Bakanlığı, başhekim vekili, başhekim yardımcısı ile idari ve mali işler müdürünün görevden alındığını duyurdu.

Bakanlık Çakıcı'ya verilen raporla ilgili 3 kişiyi görevden aldı

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Sağlık Bakanlığı, cezaevinde bulunan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’ya verilen sağlık raporuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada yeni bir inceleme başlatıldığı ve hastane Başhekim Vekili, Başhekim Yardımcısı ile İdari ve Mali İşler Müdürünün görevden alındığı aktarıldı.
 
Bakanlık Çakıcı’ya verilen sağlık raporu hakkındaki yeni iddialar üzerine iki müfettiş görevlendirildiğini de duyurdu.

Temmuz ayında başlatılan incelemenin ardından Kırıkkale İl Sağlık Müdürü ve Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi görevden alındığı hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Daha sonra Bakanlığımıza ulaşan iddialar üzerine 07.09.2018 tarihinde yeni bir inceleme başlatılmış, inceleme devam etmekte iken 23 sağlık personelinin gözaltına alınması üzerine de 13.09.2018 tarihinde iki müfettiş daha görevlendirilerek kapsam genişletilmiştir. Ayrıca bu esnada Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekim Vekili, Başhekim Yardımcısı ile İdari ve Mali İşler Müdürü görevlerinden alınmıştır. Bakanlığımız konuyu hassasiyetle takip etmekte olup sorumluluğunun bilincinde olarak gerekli iş ve işlemleri kuşkuya mahal bırakmayacak şekilde tesis etmiştir. Bundan sonra da üzerine düşeni eksiksiz yerine getirecektir.” (DHA)

ÖNCEKİ HABER

İdlib'de cihatçılar Andrey Karlov'un katilinin posterini taşıdı

SONRAKİ HABER

10 metre yükseklikten düşen kaynak ustası Recep Kul yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa