14 Eylül 2018 19:02

Vladimir Putin: İdlib’deki eylemler endişe verici

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İdlib'de eylemlerden endişe duyduğunu söyledi.

Vladimir Putin: İdlib’deki eylemler endişe verici

Fotoğraf: Kremlin.ru

Paylaş

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'de cihatçıların da aralarında bulunduğu muhalif silahlı grupların elinde kalan son büyük şehir olan İdlib'deki durumu ele almak için Güvenlik Konseyi üyeleriyle bir araya geldi.

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre, Putin, toplantı sırasında ‘terörist grupların’ İdlib'de toplanmasından ve buradaki eylemlerden endişe duyduğunu söyledi.

ERDOĞAN'LA BİR ARAYA GELECEK

Öte yandan, Rus Dışişleri Sergey Bakanı Lavrov Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen bir oturumda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 17 Eylül'de gerçekleştireceği görüşmeye ilişkin şunları söyledi:

"Devlet Başkanı Putin'le Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi günü bir araya gelecek. Liderler, 7 Eylül'de Tahran'da, İdlib bölgesindeki sorunun, siviller için riskler en aza indirgenecek biçimde için nasıl çözülebileceğini ele almıştı. Şu andaysa bu diyalog Rus ve Türk diplomatlar ve askeri yetkililer arasında devam ettiriliyor. Gelecek pazartesiyse liderlerimiz bu durumu değerlendirecek." (DIŞ HABERLER)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

İbrahim Kalın: İdlib’de ortak kanaat siyasi çözüm

SONRAKİ HABER

Eren Erdem'in tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa