Vladimir Putin: İdlib’deki eylemler endişe verici

Fotoğraf: Kremlin.ru

Vladimir Putin: İdlib’deki eylemler endişe verici

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İdlib'de eylemlerden endişe duyduğunu söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'de cihatçıların da aralarında bulunduğu muhalif silahlı grupların elinde kalan son büyük şehir olan İdlib'deki durumu ele almak için Güvenlik Konseyi üyeleriyle bir araya geldi.

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre, Putin, toplantı sırasında ‘terörist grupların’ İdlib'de toplanmasından ve buradaki eylemlerden endişe duyduğunu söyledi.

ERDOĞAN'LA BİR ARAYA GELECEK

Öte yandan, Rus Dışişleri Sergey Bakanı Lavrov Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen bir oturumda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 17 Eylül'de gerçekleştireceği görüşmeye ilişkin şunları söyledi:

"Devlet Başkanı Putin'le Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi günü bir araya gelecek. Liderler, 7 Eylül'de Tahran'da, İdlib bölgesindeki sorunun, siviller için riskler en aza indirgenecek biçimde için nasıl çözülebileceğini ele almıştı. Şu andaysa bu diyalog Rus ve Türk diplomatlar ve askeri yetkililer arasında devam ettiriliyor. Gelecek pazartesiyse liderlerimiz bu durumu değerlendirecek." (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 14 Eylül 2018 19:06
www.evrensel.net
ETİKETLER Vladimir Putin