MÜSİAD Ankara Başkanı: TV’de döviz fiyatları gösterilmesin

Fotoğraf: Flickr (Public Domain)

MÜSİAD Ankara Başkanı: TV’de döviz fiyatları gösterilmesin

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal: Televizyonlarda alt yazı ile ve ekranlarda sabit olarak kurların gösterilmesi uygulamasından vazgeçilmeli. 

Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, MÜSİAD Ankara Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı Fatih Altunbaş ve diğer yönetim kurulu üyeleriyle birlikte bir basın toplantısıyla tanıtıldı. 

Dünya gazetesinden Filiz Coşkun’un aktardığına göre; toplantıda Merkez Bankası’nın önceki gün aldığı faiz kararını ve dövizle kiralama, satışa getirilen yasaklamaları değerlendiren İlhan Erdal, iş dünyası olarak TL’nin ön plana çıkmasını istediklerini söyledi. Kurlar çok hareketli olduğu için işi olanın da olmayanın da dövizle ilgili konuştuğunu dile getiren İlhan Erdal, “Bunun sürekli konuşulması iş dünyasını rahatsız ediyor. Bu konuyu doğrudan dövizle işi olan konuşsun” dedi. Bir çağrı yapan Erdal, televizyonlarda alt yazı ile ve ekranlarda sabit olarak kurların gösterilmesi uygulamasından vazgeçilmesini önerdi.

Merkez Bankası’nın faizi 6.25 puan artırmasıyla birlikte, bankanın bağımsızlığı tartışmalarının gündemden düştüğüne dikkat çeken Erdal, buna karşılık faiz oranlarının geldiği noktanın yatırım ortamını güçleştirdiğinin altını çizdi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 14 Eylül 2018 15:47
www.evrensel.net
ETİKETLER dolarMÜSİAD