Skripal'e yönelik suikast girişiminin şüphelileri: Ajan değil turistiz

Sergey ve Yuliya Skripal'in baygın halde bulunduğu park. Fotoğraf: Peter Curbishley/Flickr (CC BY 2.0)

Skripal'e yönelik suikast girişiminin şüphelileri: Ajan değil turistiz

Skripal vakasının şüphelileri olduğu iddia edilen Rusya vatandaşları Aleksandr Petrov ve Ruslan Boşirov, Rusya medyasına konuştu.

İngiliz savcıların eski ajan Sergey Skripal'in zehirlenmesi vakasının şüphelileri olarak isimlerini açıkladığı Rusya vatandaşları Aleksandr Petrov ve Ruslan Boşirov, Sputnik ve Russia Today’e verdiği özel röportajda, olayın gerçekleştiği Salisbury’e arkadaşlarının tavsiyesi üzerine turist olarak gittiklerini ve ajan olmadıklarını ileri sürdü.

Sputnik ve Russia Today (RT) Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan’ın Eski Rus Ajan Sergey Skripal ve kızının İngiltere’nin Salisbury kentinde zehirlendiği vakayla ilgili sorularını yanıtlayan Petrov ve Boşirov, “Arkadaşlarımız uzun süredir bu güzel kenti ziyaret etmemizi tavsiye ediyordu. Orası bir turist destinasyonu ve orada ünlü Salisbury katedrali var. 123 metrelik kulesi ve hâlâ çalışır durumdaki dünyanın en eski saati sayesinde sadece Avrupa’da değil, tüm dünyada üne sahip bir yer. Oraya güzel vakit geçirmeye gittik” ifadelerini kullandı. (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 13 Eylül 2018 14:40
www.evrensel.net
ETİKETLER Sergey SkripalRusya