13 Eylül 2018 11:46
Son Düzenlenme Tarihi: 13 Eylül 2018 12:11

Yeni Havalimanı'nın ulaşım ihalesi iptal edildi

Altur-Havaş-Free Turizm konsorsiyumunun 475 milyon 488 bin lira bedelle kazandığı Yeni Havalimanı ulaşım ihalesi iptal edildi.

Yeni Havalimanı'nın ulaşım ihalesi iptal edildi

Fotoğraf: DHA

Paylaş

29 Ekim’de ilk etabı açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’na 150 bagajlı otobüsle yapılacak olan taşımacılık ihalesi iptal edildi.

İstanbul Yeni Havalimanı’na 18 hat üzerinden 150 otobüsle yapılacak olan bagajlı lüks taşımacılık ihalesini Altur-Havaş-Free Turizm konsorsiyumu KDV dahil 475 milyon 488 bin lira bedelle kazanmıştı. 4 Eylül’de yapılan ihalenin dün akşam iptal edildiği öğrenildi. İhaleye onay verilmemesine gerekçe olarak beklenen bedel artırımının gerçekleşmemesi gösterildi.

Bu arada havalimanının hizmete başlayacağı 29 Ekim günü ulaşımda herhangi bir aksamaya sebebiyet verilmeyecek şekilde gerekli tedbirler alındığı belirtildi.

15 GÜN SONRA YENİDEN YAPILMASI BEKLENİYOR

Kamu yararı oluşmadığı gerekçesiyle iptal edilen ihalenin 15 gün sonra yeninden yapılması bekleniyor. İlerleyen günlerde ihalenin hangi tarihte yapılacağı İETT tarafından açıklanacak.

İhaleye, Altur Turizm, Havaş ve Free Turizm konsorsiyum olarak teklif verirken, Platform Turizm ve Sarılar Turizm de ayrı ayrı teklif vermişti. İhale Komisyonu Sarılar Turizm'in teklifini geçersiz saymıştı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Hulusi Akar: İdlib'e operasyon bölgeyi bir felakete sürükler

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa