13 Eylül 2018 10:09

Hatay'da orman yangını: 10 hektarlık alan zarar gördü

Belen ilçesinde trafoda meydana gelen patlama nedeniyle orman yangını çıktı. Erzin'de çıkan yangın ise kontrol altına alındı.

Hatay'da orman yangını: 10 hektarlık alan zarar gördü

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Hatay'ın Belen ilçesinde trafoda meydana gelen patlama nedeniyle orman yangını çıktı. Yangın nedeniyle 10 hektarlık alanın zarar gördüğü açıklandı.

Belen ilçesinde gece saatlerinde Soğukoluk mevkiinde trafoda meydana gelen patlama sırasında kıvılcımlar ağaçları tutuşturdu. Ormanlık alanda çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. İhbar üzerine bölgeye Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, 10 arazöz, 5 su tankı ve bir iş makinesi sevk edildi. Yangına havadan da 1 yangın söndürme uçağı ve 2 helikopter ile müdahale edildi. 

Bölgede şiddetli rüzgarın da etkisiyle yayılan alevlere yangın söndürme ekipleri müdahale ediyor. Yaklaşık 10 hektarın zarar gördüğü yangın, bölgede yerleşim yerlerinin çok yakınında sürüyor.

ERZİN'DEKİ YANGIN KONTROL ALTINDA

Öte yandan dün öğlen saatlerinde başlayan Erzin ilçesi Amanos Dağları Küllü Yaylası mevkiinde sarp ve kayalık bölgedeki yangın ise kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarına başlanırken, bölgede 15 hektarlık alanın zarar gördüğü açıklandı. Görevlilerin soğutma çalışması yürüttüğü belirtildi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Yaygın görülen ama yeterince tanınmayan HPV hakkındaki gerçekler

SONRAKİ HABER

Evrensel çalışanları yarın hakim karşına çıkacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa