11 Eylül 2018 17:17
Son Düzenlenme Tarihi: 11 Eylül 2018 17:40

EMEP'ten 'Halkçı bir ekonomi mümkün mü?' toplantısı

Emek Partisi, Dr. Arif Koşar'ın katılımıyla ‘İşçi ve emekçiler lehine bir ekonomi mümkün mü?’ sorusunu cevaplamak için toplantı düzenledi.

EMEP'ten 'Halkçı bir ekonomi mümkün mü?' toplantısı

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Ülkenin içine girdiği ekonomik daralma, temel tüketim ürünlerine gelen zamlarla emekçilerin hayatına daha fazla yansırken, Emek Partisi, ‘İşçi ve emekçiler lehine bir ekonomi mümkün mü’ sorusunu cevaplamak için toplantı düzenledi. Toplantı, Eğitim Sen 7’No’lu şube İkitelli temsilciliğinde Dr. Arif Koşar’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda Koşar, işçi sınıfı ve emekçilerin ücretlerinin eridiğini, işten atılma tehdidiyle karşı karşıya olduklarını ve emekçilerin bu açıdan geleceğimiz aylarda daha kötü bir tablo ile yüz yüze geleceklerini hatırlatarak, hükümetin bunun karşısında büyük tekellerin zenginliğini koruyacak bir program önerdiğini ifade etti.

Türkiye ekonomisinin dışa bağımlı bir ekonomi olduğunu, Türkiye’nin kamuya ait büyük işletmelerin yerli ve yabancı tekellere, 2 yıllık kârlarına peşkeş çekildiğini söyleyen Koşar; "Emperyalizm ve tekellerin denetiminden çıkarak, halkın denetimine girmeden, halkın çıkarına bir ekonomi mümkün olamaz" dedi. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Rusya’nın ‘en büyük tatbikatı’ başladı

SONRAKİ HABER

Football Leaks belgelerini sızdırdığı iddia edilen "Muhbir" tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa