10 Eylül 2018 12:25
Son Düzenlenme Tarihi: 10 Eylül 2018 12:28

Ertuğrul Sağlam: Yabancı sayısı değil altyapı tartışılmalı

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yabancı oyuncu sayısının düşürülmesine dair tartışmalara dair konuştu.

Ertuğrul Sağlam: Yabancı sayısı değil altyapı tartışılmalı

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yabancı oyuncu sayısı ile ilgili tartışmalara dair yaptığı açıklamada “Yabancı sayısını tartışmaktan ziyade bence altyapıyla alakalı gerekli organizasyonu ve çabayı ortaya koymak lazım” dedi.

Yabancı oyuncu sayısının kadroda bulunan rakam olarak değerlendirilmemesi gerektiğini dile getiren Ertuğrul Sağlam, “Önce takımlarımız neden daha fazla yabancı oyuncu oynatıyor daha az yerli oyuncuya takımlarında yer veriyor bunu araştırmak lazım. Neden biz oyuncu yetiştiremiyoruz? Takımlarımıza daha fazla yerli oyuncu neden koyamıyoruz? Bunu incelememiz gerekiyor. Benim bununla ilgili ortaya koyduğum bir gerçek var ki; bizler ülke olarak maalesef altyapıya gerekli ilgiyi göstermiyoruz. Devamlı aynı şeyi yapıp farklı sonuçlar bekliyoruz. Akıllı insanların yapacağı bir iş değil. Oyuncu yetiştirmek için önce bir organizasyon gerçekleştireceksin. Oraya yatırım yapacaksın. Sonrasında isteyeceksin. Olmadığı zamanda tekrar bir düşüneceksin” ifadelerini kullandı.

‘YATIRIM YAPMAYANLAR KENDİNİ SORGULASIN’

Altyapısına yatırım yapıp, gerekli planlamayı ortaya koyan her kulübün karşılığını aldığını dile getiren Sağlam şöyle konuştu: “Bunun örneğini Altınordu, Bursaspor, Gençlerbirliği ve Trabzonspor gösteriyor. Altyapısına yatırım yapıp da bunun karşılığını almayan kulüp yok. Yapmayanlar da kendilerini sorgulasınlar. Bu yabancı sayısını tartışmaktan ziyade bence altyapıyla alakalı gerekli organizasyonu ve çabayı ortaya koymak lazım. Ondan sonra bakalım yabancı sayısı kendiliğinden azalıyor mu? Azalmıyor mu?” (Kayseri/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Maden işçilerini taşıyan otobüs devrildi: 9 işçi yaralı

SONRAKİ HABER

Granito Girarto işçileri maaş ve tazminatlarını istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa